Egzamin ósmoklasisty 2021 - ile trwa? Kto będzie mieć więcej czasu na napisanie testu?

Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora
Autor: F1Digitals/pixabay.com Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora

Egzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami! Czy wszyscy uczniowie podchodzą do niego na tych samych zasadach? Niekoniecznie! Którzy uczniowie mogą przedłużyć sobie czas pisania egzaminów? Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami, jednak nie dla wszystkich uczniów będzie on przebiegał na tych samych zasadach. Mimo, że cały test rozwiązuje się na czas, niektórzy uczniowie będą mieli go nieco więcej. Okazuje się, że niektórzy uczniowie będą mogli przedłożyć sobie czas pisania egzaminu, jeśli będą spełniać określone wcześniej wytyczne. Egzamin ósmoklasisty 2021 jest podzielony na kilka części. Na napisanie egzaminu z języka polskiego oraz matematyki uczniowie mają 120 minut, z kolei na język obcy nowożytny, czyli angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, czy też włoski uczniowie mają 90 minut.

Tak wyglądają sztywne zasady, które de facto powinny dotyczyć wszystkich uczniów. Zdarzają się jednak wyjątki i niektórzy mają możliwość wydłużenia czasu trwania egzaminu, dzięki czemu mogą go bardziej przeanalizować. Sytuacja ta należy jednak do wyjątkowych i każdy uczeń, które chciałby wydłużyć czas pisania tego typu egzaminu musi posiadać specjalne orzeczenie z niepełnosprawnością bądź stwierdzoną dysleksją. 

Egzamin ósmoklasisty 2021 - wydłużony czas trwania egzaminu 

Egzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami, a wydłużony czas jego trwania obowiązuje uczniów z niepełnosprawnością, bądź stwierdzoną dysleksją. Każdy uczeń posiadający tego typu orzeczenie ma 60 minut więcej czasu na egzamin z języka polskiego, 50 minut więcej na egzamin z matematyki oraz 45 minut więcej na egzamin z języka obcego nowożytnego.

Maturzyści o egzaminie z matematyki
Najnowsze