Egzamin Ósmoklasisty 2020 - WYNIKI. 'Gdyby nie matematyka byłoby pięknie'

2020-07-31 10:52 EK
Egzamin ósmoklasisty 2020 - reakcje na wyniki.
Autor: Marek Szandurski/East News Egzamin ósmoklasisty 2020 - reakcje na wyniki

W końcu nadszedł dzień na który czekał niejeden absolwent szkoły podstawowej. W piątek 31 lipca 2020 roku zostały ogłoszone wyniki egzaminów ósmych klas. Jak poszło uczniom? Czy są zadowoleni z punktów, które uzyskali? Reakcje młodzieży poznacie na ESKA.pl.

Wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2020 to dla wielu uczniów bardzo ważna sprawa, gdyż to właśnie od uzyskanych punktów zależeć będzie rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Oczywiście w gronie absolwentów, którzy podchodzili w tym roku do trzydniowych testów, jest również taka młodzież, która zbytnio się tym nie przejmuje. Tuż po otrzymaniu wyników z egzaminów ósmoklasisty, uczniowie muszą następnie złożyć je w wybranej szkole średniej, która jest ich celem. W tym roku młodzież na złożenie wszystkich dokumentów lub ich uzupełnienie ma czas do wtorku 4 sierpnia. Najważniejsze jest to, aby do wymarzonej szkoły średniej dostarczyć zaświadczenie o wynikach z testów ósmych klas.

W 2020 roku egzamin ósmoklasisty nie odbył się w kwietniu, lecz w czerwcu. Trwał trzy dni i zdążył zestresować niejednego absolwenta. Pojawienie się wyników w internecie wywołało przeróżne emocje wśród młodzieży, której to oczywiście dotyczy. Czy są zadowoleni ze swoich wyników? Poszło im lepiej, niż poprzedniemu rocznikowi?

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Egzamin ósmoklasisty 2020 - reakcje na wyniki

W piątek 31 lipca 2020 o godzinie 10 uczniowie zaczęli sprawdzać wyniki ze swoich egzaminów ósmych klas. Jak to zawsze bywa, reakcje są różne! Jednym egzaminy poszły bardzo dobrze, natomiast inni niestety poczuli się rozczarowani. Z roku na rok to właśnie matematyka jest największą zmorą uczniów, a wyniki tych testów potrafią ich załamać. Teraz było podobnie, o czym świadczą posty młodzieży na Twitterze. Poniżej możecie zobaczyć, jak uczniowie zareagowali na wyniki ze swoich egzaminów.

Najnowsze