Edyta Górniak - wiek, Eurowizja, hymn, wykształcenie, zarobki, syn, wzrost, partner, bez makijażu

2021-09-26 15:16
Edyta Górniak - wiek, wykształcenie, zarobki, syn, wzrost, partner, bez makijażu Eurowizja
Autor: WBF Edyta Górniak - wiek, wykształcenie, zarobki, syn, wzrost, partner, bez makijażu Eurowizja

Edyta Górniak, czyli jedna z największych gwiazd w historii polskiej muzyki, nie ma przed nami tajemnic. Pomimo, że nie wydała w ostatnich latach wielkiego hitu, to nieustannie jest na ustach milionów Polaków. Kim jest Edyta Górniak? Poznajcie ją bliżej już teraz!

Spis treści

  1. Edyta Górniak - kim jest?
  2. Edyta Górniak - wiek
  3. Edyta Górniak - wykształcenie
  4. Edyta Górniak - zarobki
  5. Edyta Górniak - syn
  6. Edyta Górniak - partner
  7. Edyta Górniak - Eurowizja
  8. Edyta Górniak - bez makijażu
  9. Edyta Górniak - hymn

Edyta Górniak - wiek, wykształcenie, zarobki, syn, to cztery podstawowe kwestie, jeśli chodzi o jedną z największych gwiazd polskiej muzyki. Co jeszcze warto wiedzieć o wyjątkowej artystce, jaką bez wątpienia jest Edyta GórniakWzrost, partner, bez makijażu, Eurowizja, to kolejne cztery intrygujące internautów słowa w temacie wokalistki. Ciężko w to uwierzyć, ale są osoby, które nie wiedzą, kim jest Edyta Górniak. Być może zdają sobie sprawę, że to piosenkarka, jednak jest to tylko tyle, a niewątpliwie jej kariera warta się głębszego zapoznania się. Jedną z ciekawostek, która mogła wam umknąć jest ta dotycząca wielkiego, światowego hitu One and One. Utwór, który znacie z wersji Roberta Milesa, oryginalnie nagrała właśnie Edyta Górniak. Singiel w wersji włoskiego producenta dotarł na szczyt amerykańskiej, tanecznej listy hitów magazynu Billboard, a także na czołowe miejsca w takich państwach, jak Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia czy Polska.

Edyta Górniak w Krakowie. Nie uwierzysz jaki dała napiwek

Edyta Górniak - kim jest?

Edyta Górniak debiutowała w 1986 roku, gdy śpiewała w założonym przez siebie zespole System B. Artystka cztery lata później otrzymała wyróżnienie w koncercie Debiuty, w czasie 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1994 roku reprezentowała Polskę na Eurowizji. W czasie 39. edycji tego wydarzenia zajęła historyczne 2. miejsce. Do tej pory wydała siedem albumów, a fani z niecierpliwością od kilku lat czekają na dziewiąty. Edyta Górniak pochodzi z polsko-romskiej rodziny. Edyta Górniak chętnie dzieliła się swoją opinią i radami w takich programach jak: The Voice of Poland, The Voice Kids, czy Jak Oni Śpiewają, 

Edyta Górniak - wiek

Ile lat ma Edyta Górniak? Wiek jednej z największych gwiazd polskiego rynku muzycznego nie jest tajemnicą. Edyta Górniak urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach na Dolnym Śląsku. Oznacza to, że w 2021 roku obchodzić będzie 49. urodziny. Artystka jest jednak dowodem na to, że wiek nie ma znaczenia!

Edyta Górniak - wykształcenie

Śpiewająca sopranem gwiazda sceny muzycznej uczęszczała do Technikum Ogrodniczego w Prószkowie, w województwie Opolskim. Niedługo później przeniosła się do Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku, jednak przerwała naukę w 3. klasie. Wszystko ze względu na chęć zrobienia wielkiej kariery, jako wokalistka. Występowała wówczas w musicalu Metro.

Edyta Górniak - zarobki

Ile zarabia Edyta Górniak? Artystka do 2019 roku największe pieniądze otrzymywała za koncerty. Mówi się nawet o kwocie przekraczającej milion złotych. W ostatnich latach na jej koncie pojawiły się pokaźne sumy za udział w programach telewizyjnych. Jak doniósł Super Express, tylko za reklamowanie bezpiecznej jazdy w programie My Way miała zainkasować pół miliona złotych. Ten sam dziennik dotarł do informacji, iż Edyta Górniak za Sylwestra 2019 miała otrzymać 130 tysięcy złotych.

Edyta Górniak - syn

Syn Edyty Górniak ma na imię Allan. Ojciec dziecka to Dariusz Krupa, który był mężem wokalistki do 2010 roku. Allan uczył się za granicą, zna bardzo dobrze kilka języków i jest oczkiem w głowie piosenkarki. Allan ma również po matce smykałkę do muzyki, ale dąży do tego, by zostać zawodowym żołnierzem. Allan urodził się w 2004 roku.

Edyta Górniak - co o niej wiesz?

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodziła się Edyta Górniak?

Edyta Górniak - partner

Edyta Górniak była wielokrotnie zakochana. Do tej pory jednak jej miłość nie kończyła się pozytywnie. Artystka była już w związku z Piotrem Kraśko, Robertem Kozyrą, czy chociażby z Dariuszem Krupą. Obecnie nie ma żadnego partnera.

Edyta Górniak - Eurowizja

Edyta Górniak w 1994 roku przyjęła zaproszenie Telewizji Polskiej do reprezentowania Polski w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie. Stała się jednocześnie pierwszą Polką startującą w tym wydarzeniu. Wykonała utwór To nie ja, otrzymując 166 punktów. Zajęła 2. miejsce przegrywając jedynie z irlandzkim duetem Charlie McGettigan i Paul Harrington. Edyta Górniak za sprawą sukcesu w Eurowizji zdobyła międzynarodową popularność i podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią fonograficzną. Wydała debiutancki singiel Once in a Lifetime/To nie ja!, który sprzedawany był jesienią 1994 w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. 

Edyta Górniak - bez makijażu

Jak wygląda Edyta Górniak bez makijażu? Zdjęcia artystki od lat zalewają internet. Sama gwiazda często wrzuca je na swój instagramowy profil

Edyta Górniak - hymn

Jednym z najpopularniejszych występów Edyty Górniak jest jej wykonanie hymnu Polski podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 w Korei i Japonii. Spadła na nią duża krytyka za interpretację.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze