Edison Festival 2022 - kiedy i gdzie? [DATA, MIASTO, LINE-UP]

i

Autor: Edison Festival Edison Festival 2022 - kiedy i gdzie? [DATA, MIASTO, LINE-UP]

Edison Festival 2022 - kiedy i gdzie? Kto wystąpi? [DATA, MIASTO, LINE-UP]

2022-05-16 14:57

Kilkanaście koncertów na dwóch scenach, urokliwa okolica z dala od zgiełku miasta, festiwalowe atrakcje dla całych rodzin i niezapomniane muzyczne emocje.  Kalush Orchestra, Kaśka Sochacka, Grzegorz Hyży, MROZU, Rubens, Zalia i Rat Kru zagrają podczas czwartej edycji Edison Festival 2022 r. w podpoznańskim Baranowie.

Spis treści

  1. Edison Festival 2022 - Kalush Orchestra
  2. Edison Festival 2022 - gwiazdy
  3. Edison Festival 2022 - line-up
  4. Edison Festival 2022 - co się będzie działo?

Edison Festival odbywa się w malowniczej scenerii Jeziora Kierskiego na terenie Best Western Hotel Edison. Od centrum Poznania to zaledwie kwadrans jazdy samochodem, co sprawia, że jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Relaks i muzyczną zabawę na najwyższym poziomie zapewnią koncerty wyjątkowych artystów, gwiazd festiwalu.  Na festiwalowy line-up złożą się jednak nie tylko występy twórców wyznaczających muzyczne trendy i artystów doskonale znanych z radiowych anten czy platform streamingowych. Na Edison Festival tradycyjnie zagrają także okrzyknięci mianem “muzycznych odkryć” debiutanci, stawiający pierwsze kroki w branży. 

Fest Festival 2022 - DATA, MIEJSCE, GWIAZDY, BILETY. Kiedy jest i kto wystąpi?

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Edison Festival 2022 - Kalush Orchestra

Niewątpliwie dużym wydarzeniem będzie koncert podbijającej tegoroczną Eurowizję grupy Kalush Orchestra, która rozkochała w sobie europejską publiczność i wyeksponowała piękno ukraińskiej muzyki. Grupa wygrała tegoroczny konkurs deklasując konkurencję. Podczas ich koncertu nie zabraknie eurowizyjnego przeboju „Stefania”, pierwotnie dedykowanego matce lidera zespołu, Ołeha Psiuka. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, piosenka nabrała nowego znaczenia i stała się swoistym hymnem matek, których dzieci walczą na wojnie. Zespół zagra na Edison Festival w sobotę, 23 lipca.

Edison Festival 2022 - gwiazdy

Dzień wcześniej dla festiwalowiczów zaśpiewa delikatna, emocjonalna i utytułowana dwoma Fryderykami Kaśka Sochacka. Jej debiutancki album „Ciche dni” to wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. W tym roku artystka otrzymała za niego Fryderyka w kategorii Album Roku Indie Pop. Na Edison Festival wystąpi w piątek, 22 lipca. Tego dnia będzie też można potańczyć w rytm muzyki Grzegorza Hyżego, który ma w dorobku nie jeden złoty i platynowy przebój („Wstaję”, „O Pani!”, „Pech to nie grzech”) oraz dwie studyjne płyty („Z całych sił” i „Momenty”). Energicznie będzie również podczas piątkowego koncertu MROZA, który wydał w kwietniu album „Złote bloki” i już od ubiegłego roku, dzięki singlom promującym płytę, tańczymy do jego optymistycznych, energicznych i radosnych kompozycji. Nie wyobrażamy sobie festiwalowego piątku bez „Galacticos”, „Złoto” czy pochodzącej z poprzedniego albumu „Aury”. Już czujemy przypływ energii!

Sobotnim wzmocnieniem wydarzenia będzie koncert gitarzysty i songwritera, Rubensa, który na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow. W kwietniu ukazała się jego debiutancka EPka „Wynoszę się”, a promujący ją singiel „Wszystko OK” podbija listy przebojów. Rubens to self-made man z krwi i kości. Wszystkie piosenki, które znalazły się na mini-albumie zostały napisane, skomponowane i wyprodukowanego przez niego samego. Drugi dzień festiwalu, 23 lipca, będzie też okazją do posłuchania muzyki Rat Kru, którzy swoją twórczość określają mianem betonowej samby. Ich „zerowa” płyta „RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę. Pewnym wytchnieniem od tanecznych i szalonych kreacji może być występ artystki występującej pod pseudonimem Zalia. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz lofi. Jej wydany w 2021 roku singiel „bezsensownie” ma już niespełna 2 i pół miliona odtworzeni na Spotify.

Edison Festival 2022 - line-up

  • 22 lipca – Kaśka Sochacka, Grzegorz Hyży, MROZU, Vito Bambino, LemON, Kroki, Jagoda Kret, Martin Lange 
  • 23 lipca – Kalush Orchestra, Daria Zawiałow, Karaś/Rogucki, LUNA, Lordofon, Rubens, Zalia, Rat Kru 

Edison Festival 2022 - co się będzie działo?

Muzyka to jednak nie wszystko, co wyróżnia Edison Festival. W programie wydarzenia znajdą się liczne aktywności, m.in. te rozwijające kreatywność. Na uczestników będzie czekał food court ze smacznymi przekąskami oraz liczne niespodzianki, bo wciąż nie zdradzamy wszystkiego. Tegoroczne lato zdecydowanie będzie sprzyjało tworzeniu muzycznych wspomnień na długie lata.