Ed Sheeran

i

Autor: TOLGA AKMEN/AFP/East News

Ed Sheeran nakręcił teledysk w Kijowie. To nie jest zwykły klip [WIDEO]

2022-04-25 12:13

Brytyjski wokalista Ed Sheeran opublikował teledysk do utworu „2step”, który nakręcił w Kijowie. Klip powstał jeszcze przed rosyjską inwazją. Wpływy z wyświetleń zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Co mówi wokalista o charytatywnym przedsięwzięciu?

22 kwietnia 2022 Ed Sheeran opublikował w sieci teledysk, który został zrealizowany w Kijowie przed atakiem Rosji na Ukrainę. Kawałek „2step” nagrany wspólnie z amerykańskim raperem Lil Baby pochodzi z najnowszej płyty zatytułowanej „=” („Equals”) wydanej 29 października 2021 roku. Wpływy z wyświetleń zostaną przekazane organizacji zajmującej się osobom, które musiały opuścić swoje domy w wyniku trwającej wojny.

Ed Sheeran opublikował klip nakręcony w Ukrainie

Teledysk do utworu „2step” powstał w listopadzie zeszłego roku w Kijowie, a od 22 kwietnia 2022 możemy oglądać go na YouTubie. W najnowszym teledysku brytyjskiego artysty widzimy grupę tancerzy oraz samego wokalistę, którzy nocną porą tańczą na ulicach miasta. Ed Sheeran odwiedził kraj jeszcze przed rosyjską inwazją. Była to jego pierwsza wizyta w Ukrainie.

Nakręciłem ten klip w Kijowie, zanim rozpoczęły się tam niszczycielskie akty przemocy. To była moja pierwsza wizyta w Ukrainie i czułem się niesamowicie przyjęty przez wszystkich - od ekipy produkcyjnej po wiele innych osób, które tam spotkałem. Ukraina to dumny i wytrzymały kraj. Jestem wdzięczny, że miałem możliwość nakręcenia tam teledysku – oznajmił artysta.

Ed Seeran postanowił wesprzeć zaatakowaną przez Rosję Ukrainę, a wpływy z wyświetleń klipu przekazać organizacji DEC's Ukraine Humanitarian Appeal, która zapewnia schronienie i żywność osobom w znajdującym się w potrzebie. Od czasu wybuchu wojny 24 lutego 2022 swoje domy musiało opuścić 10 milionów ludzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Leonardo DiCaprio komentuje wojnę w Ukrainie. Jednak pomoże ofiarom?

Ed Sheeran grał na ulicy i sypiał w metrze

Ed Sheeran jest jednym z najchętniej słuchanych muzyków dzisiejszych czasów, a jego płyty biją rekordy popularności. Do tej pory sprzedał ok. 150 milionów egzemplarzy, na YouTubie jego utwory mają miliardy wyświetleń, Sheeran dorobił się kilka nagród Grammy, a na jego koncerty przychodzą tysiące fanów. Mimo wielkiego sukcesu, artysta uznawany jest za „antycelebrytę”, co może wynikać z faktu, że jego życie nie zawsze było usłane różami. Ed Sheeran grywał na ulicy, a z powodu bezdomności sypiał w metrze.

Dzięki swojej determinacji, w 2011 roku nagrał epkę „NO. 5 Collaborations Project”, dzięki której zainteresowała się nim wytwórnia Asylum/Atlantic Record. Od tego momentu kariera Sheerana nabrała tempa. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki album „+”, który sprzedał się nakładem 1,2 miliona egzemplarzy, a kawałek „The A Team” zajął trzecie miejsce na brytyjskiej liście przebojów.

Te piosenki napisał Ed Sheeran
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE