Dziwne zjawisko nad Polską. Co działo się na niebie 30 czerwca?

2020-07-01 9:46 EK
Dziwne zjawisko nad Polską. Co dzieje się na niebie 30 czerwca?
Autor: pixabay.com Zjawisko na niebie

W Polsce mamy wielu fanatyków zjawisk astronomicznych i nie tylko. We wtorek 30 czerwca spoglądając wieczorem na polskie niebo, mieliśmy okazję zobaczyć dziwne i niecodzienne zjawisko! Co się działo? Czy to było zaskoczenie? Wszystkie informacje zdradzamy poniżej.

Niespotykane zjawisko pojawiło się nad polskim niebem, we wtorek 30 czerwca. Ta informacja z pewnością zaciekawi niejedną osobę, która uwielbia astronomiczne ciekawostki i nie tylko. Warto podkreślić, że wieczorne wydarzenie nad Polską miało związek z przelotem rakiety Falcon 9, która miała misję dostarczenia wojskowego satelity GPS nowej generacji na średnią orbitę okołoziemską (MEO). Najważniejsza informacja jest jednak taka, że zjawisko mogliśmy obserwować na polskim niebie. Rakieta Falcon 9 wystartowała z Florydy 30 czerwca o godzinie 21:56 (czasu polskiego). W naszym kraju była widoczna w 17 minut po starcie, czyli między godziną 22:13, a 22:19. W kulminacyjnym momencie przelotu, Falcon 9 był widoczny najlepiej z centralnej Polski, lecz każdy z nas będzie mógł ją zobaczyć, ponieważ pojawiła się ona aż na 35 stopniach nad horyzontem, co pozwoliło na obserwację zjawiska w całym kraju.

Falkon 9 nad Polską - transmisja live

Prognoza pogody na wtorkowy wieczór 30 czerwca w większości rejonów w Polsce, była pozytywna. Jeśli przegapiliście lot rakiety Falcon 9 nad Polską, nie martwcie się - nic straconego! Transmisja była prowadzona na żywo, na oficjalnym Facebooku Z głową w chmurach lub na kanale YouTube SpaceX.

Ray Dalton, Tom Gregory, NRD1 z Shanguy i inne gwiazdy w The Best Of Domowe Granie!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze