Nowa Ziemia w kosmosie - Planeta Pi

i

Autor: pixabay Nowa Ziemia w kosmosie - Planeta Pi

Dzień Ziemi 2021 - plakat i hasło przewodnie

2021-04-22 10:05

Dzień Ziemi 2021 to czas kiedy praktycznie wszyscy przypominamy sobie o tym jak ważne jest dbanie o środowisko i wspólne dobro jakim jest klimat. W tym roku z pewnością poddane dyskusji będą istotne z punktu widzenia ekologii tematy, takie jak istota odnawialnych źródeł energii w naszym ekosystemie, recykling i oczywiście redukcja do minimum emisji spalin do atmosfery. Mamy również dla Was plakat, który w bieżącym roku przedstawia najistotniejsze zagadnienia związane z obchodami tego święta.

Dzień Ziemi 2021 roku obchodzimy w czwartek 22 kwietnia. Sprawdzamy, jakie jest hasło przewodnie tegorocznych obchodów tego święta oraz jak wygląda plakat Dnia Ziemi 2021. Dzień Ziemi 2021 i plakat tego wydarzenia za każdym razem skupia uwagę wokół kluczowych dla ochrony klimatu kwestii. Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Jest to najważniejsze ekologiczne święto obchodzone rok w rok począwszy od 1970 roku. Jako pierwszy z inicjatywą ustanowienia Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO - miało to miejsce w 1969 roku, do Polski inicjatywa ta dotarła dopiero w 1990 roku. 

Dzień Ziemi 2021 - plakat

Od tego czasu jednym z najważniejszych elementów obchodów tego wydarzenia jest plakat, który przedstawia najważniejsze zagadnienia i problemu, nad którymi debatuje cały świat 22 kwietnia. Jak zawsze wiele organizacji bezpośrednio identyfikujących się z tezami stawianymi przez ekolożki i ekologów na całym świecie pod wspólnym hasłem i z zachowaniem daty 22 kwietnia 2021 roku, promuje wydarzenie z pomocą rozmaitych kolarzy graficznych i infografik. W sieci można znaleźć mnóstwo już udostępnionych zdjęć sygnowanych przez wiele znanych marek na świecie, także w Polsce.

Ekologia po bydgosku. Uczniowie mają pomysł, jak dbać o środowisko

Dzień Ziemi 2021 - hasło przewodnie

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi 2021 - czas zwrócić uwagą na hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia. Aktywiści wołając głośno w 2021 roku Przywróć naszą Ziemię apelują jednocześnie do decydentów na całym świecie o pilne i doraźne działania na rzecz poprawy sytuacji ekologicznej na świecie i budowanie EKO świadomości. Na całym świecie 22 kwietnia mają się odbyć spontaniczne akcje związane z budowaniem świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Równocześnie 22 kwietnia 2021 roku startuje kampania społeczna TAK dla edukacji klimatycznej!. UN Global Compact Network Poland wspólnie z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym, Polskim Klubem Ekologicznym Okręg Mazowiecki, WWF Polska i IKEA Retail Polska będą domagać się wprowadzenia edukacji klimatycznej do szkół.

Sonda
Dzień Ziemi 2021 - czy Twoim zdaniem edukacja klimatyczna powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole?