Dzień Ziemi 2021 - plakat i hasło przewodnie

2021-04-22 10:05
Nowa Ziemia w kosmosie - Planeta Pi
Autor: pixabay Nowa Ziemia w kosmosie - Planeta Pi

Dzień Ziemi 2021 to czas kiedy praktycznie wszyscy przypominamy sobie o tym jak ważne jest dbanie o środowisko i wspólne dobro jakim jest klimat. W tym roku z pewnością poddane dyskusji będą istotne z punktu widzenia ekologii tematy, takie jak istota odnawialnych źródeł energii w naszym ekosystemie, recykling i oczywiście redukcja do minimum emisji spalin do atmosfery. Mamy również dla Was plakat, który w bieżącym roku przedstawia najistotniejsze zagadnienia związane z obchodami tego święta.

Dzień Ziemi 2021 roku obchodzimy w czwartek 22 kwietnia. Sprawdzamy, jakie jest hasło przewodnie tegorocznych obchodów tego święta oraz jak wygląda plakat Dnia Ziemi 2021. Dzień Ziemi 2021 i plakat tego wydarzenia za każdym razem skupia uwagę wokół kluczowych dla ochrony klimatu kwestii. Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Jest to najważniejsze ekologiczne święto obchodzone rok w rok począwszy od 1970 roku. Jako pierwszy z inicjatywą ustanowienia Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO - miało to miejsce w 1969 roku, do Polski inicjatywa ta dotarła dopiero w 1990 roku. 

Dzień Ziemi 2021 - plakat

Od tego czasu jednym z najważniejszych elementów obchodów tego wydarzenia jest plakat, który przedstawia najważniejsze zagadnienia i problemu, nad którymi debatuje cały świat 22 kwietnia. Jak zawsze wiele organizacji bezpośrednio identyfikujących się z tezami stawianymi przez ekolożki i ekologów na całym świecie pod wspólnym hasłem i z zachowaniem daty 22 kwietnia 2021 roku, promuje wydarzenie z pomocą rozmaitych kolarzy graficznych i infografik. W sieci można znaleźć mnóstwo już udostępnionych zdjęć sygnowanych przez wiele znanych marek na świecie, także w Polsce.

Ekologia po bydgosku. Uczniowie mają pomysł, jak dbać o środowisko

Dzień Ziemi 2021 - hasło przewodnie

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi 2021 - czas zwrócić uwagą na hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia. Aktywiści wołając głośno w 2021 roku Przywróć naszą Ziemię apelują jednocześnie do decydentów na całym świecie o pilne i doraźne działania na rzecz poprawy sytuacji ekologicznej na świecie i budowanie EKO świadomości. Na całym świecie 22 kwietnia mają się odbyć spontaniczne akcje związane z budowaniem świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Równocześnie 22 kwietnia 2021 roku startuje kampania społeczna TAK dla edukacji klimatycznej!. UN Global Compact Network Poland wspólnie z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym, Polskim Klubem Ekologicznym Okręg Mazowiecki, WWF Polska i IKEA Retail Polska będą domagać się wprowadzenia edukacji klimatycznej do szkół.

Sonda
Dzień Ziemi 2021 - czy Twoim zdaniem edukacja klimatyczna powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze