Dziewczyny

i

Autor: Canva

Dzień Singla 2023 - kiedy wypada święto wszystkich osób do wzięcia?

2023-02-12 17:33

Chociaż zdecydowanie popularniejszym świętem są Walentynki, nazywane Dniem Zakochanych, to single również mają swoją uroczystość. Dzień Singla to idealna okazja, by spędzić czas z przyjaciółmi, którzy podobnie do nas, nie mają aktualnie drugiej połówki. Data święta w kalendarzu nie jest przypadkowa. Sprawdźcie, kiedy obchodzimy Dzień Singla w 2023 roku.

Kiedy wypada Dzień Singla w 2023 roku? Polski kalendarz pełen jest świąt dedykowanych konkretnym osobom. Znajdziemy w nim m.in. Dzień Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy też Dzień Zakochanych, zwany też od jego patrona Walentynkami. Uznawane przez jednych za niezwykle romantyczne i urocze, a przez innych za mocno kiczowate święto obchodzimy co roku tego samego dnia. Mowa oczywiście o 14 lutego. Wówczas sale kinowe oraz popularne restauracje pękają w szwach, pod kwiaciarniami ustawiają się długie kolejki, a z witryn sklepowych spoglądają na nas miłosne pluszaki i inne gadżety. Ci, którzy aktualnie nie mają świętować z kim Dnia Zakochanych, także mają własną okazję do celebracji. W polskim kalendarzu uwzględniony został również Dzień Singla, którego data jest ściśle powiązana ze stanowiącą dla niego przeciwieństwo uroczystością. Dzień Singla obchodzimy bowiem dzień po Walentynkach, czyli 15 lutego.

Tłusty czwartek, Popielec - co jeszcze? Święta w lutym 2023

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Dzień Singla 2023 - DATA

Dzień Singla to idealna okazja, by spotkać się z przyjaciółmi i wspólnie poplotkować o obiektach westchnień, ale nie tylko. Warto wiedzieć, że uroczystość ta jest obchodzona na całym świecie w różnych terminach. W Europie mowa o 15 lutego, co stanowi nawiązanie do poprzedzających je Walentynek. Patronem dnia samotnych jest św. Faustyn.

Sonda
Obchodzisz Dzień Singla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE