Kalendarz

i

Autor: Canva

Tłusty czwartek, Popielec - co jeszcze? Święta w lutym 2023

2023-02-11 9:30

Luty 2023 trwa. Polacy, jak co miesiąc, poszukują informacji o najważniejszych świętach, jakie uwzględniono w kalendarzu. Przejrzeliśmy najkrótszy miesiąc w roku pod kątem kluczowych uroczystości. Mimo że luty trwa zaledwie 28 dni nie brakuje w nim tych zaznaczonych na czerwono. Walentynki, Tłusty czwartek, Środa Popielcowa - znamy daty.

Święta w lutym zastanawiają miliony Polaków. Chociaż drugi miesiąc 2023 roku trwa zaledwie 28 dni, nie brakuje w nim dni, które w kalendarzu zaznaczone są na czerwono. Polacy regularnie poszukują w sieci informacji na temat dni ustawowo wolnych od pracy, jak również okazji do przedłużenia weekendu. W końcu kto z nas, patrząc za okno, nie marzy o tym, by wybrać się do ciepłych krajów, bądź przeciwnie - oddać się zimowym aktywnościom np. w górach, gdzie aktualnie można liczyć na obfite opady śniegu? Czy w lutym 2023 czekają nas dni wolne od pracy i szkoły? Które święta wypadające w tym miesiącu mają szczególnie ważne znaczenie? Przyjrzeliśmy się obowiązującemu kalendarzowi i wynotowaliśmy wszystkie najważniejsze święta w lutym 2023 roku. Przed nami miedzy innymi Święto Zakochanych oraz początek Wielkiego Postu. Co jeszcze? 

Śnieżyce i mróz -15 stopni! Pogoda długoterminowa na luty 2023

Koncerty w Polsce - LUTY 2023. Które gwiazdy warto zobaczyć?

Luty 2023 - wszystkie święta

Wszystkie najważniejsze święta w lutym serwujemy w jednym miejscu. Chociaż luty to najkrótszy miesiąc w całym roku, nie brakuje w nim ważnych uroczystości świeckich oraz katolickich. W związku z wypadającą na początku kwietnia Wielkanocą w lutym czeka nas rozpoczęcie Wielkiego Postu, a tym samym koniec karnawału. Oto najważniejsze daty:

  • 2 lutego - Ofiarowanie Pańskie (Matki Boskiej Gromnicznej)
  • 14 lutego - Dzień Zakochanych (Walentynki)
  • 15 lutego - Dzień singla
  • 16 lutego - Tłusty czwartek
  • 18 lutego - Ostatnia sobota karnawału
  • 21 lutego - Ostatki
  • 22 - lutego - Środa Popielcowa

Żaden z tych dni nie jest ustawowo wolny od pracy.

Sonda
Z którego miesiąca jesteś?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE