Dzień Ojca 2021 w Polsce - kiedy jest? Święto obchodzimy w tym samym terminie co Dzień Matki?

2021-06-22 14:57
Dzień Ojca 2020 - kiedy jest w Polsce, Niemczech, USA i innych krajach?
Autor: pixabay.com Dzień Ojca

Dzień Ojca to ważne święto, ponieważ to okazja, aby podziękować naszym ojcom za wychowanie, miłość i wsparcie. Dzieci przygotowują się na ten dzień robiąc prezenty i składając życzenia. Wiele osób jednak nie wie, kiedy dokładnie jest Dzień Ojca. Niektórym wydaje się, że obchodzi się go w tę samą datę, co Dzień Matki. Czy faktycznie tak jest?

Dzień Ojca to dla wielu osób bardzo ważne święto. To dobra okazja to spotkania się ze swoimi ojcami albo chociaż zadzwonienie w celu złożenia życzeń. Wiele osób nie wie, że Dzień Ojca zapoczątkowany został w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesie komercyjnym Dnia Matki stwierdzono, że brakuje dopełnienia w postaci święta poświęconego ojcom. Pierwszy raz dzień obchodzono w czerwcu 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Washington. Zorganizowała go Sonora Smart Dodd, córka weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. W 1972 roku prezydent Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. W Polsce także obchodzimy takie święto, ale do tej pory nie dorównało popularnością Dniu Matki. Z tego powodu dużo osób uważa, że święto ojców obchodzi się tego samego dnia, co święto matek. Nic bardziej mylnego.

Dance Dance Dance: Roksana Węgiel opowiada o relacjach z rodziną

Dzień Ojca 2021 - kiedy jest?

W Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. Nie jest to ruchoma data, a więc w 2021 roku to święto obchodzić będziemy 23.06.2021. Święto w Polsce zostało ustanowione w 1965 roku. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Warto wcześniej zaplanować ten wyjątkowy rodzinny dzień.

Dzień Ojca 2021 - kiedy za granicą?

Dzień Ojca obchodzi się w wielu państwach na świecie, ale nie wszędzie data święta jest taka sama. Hiszpanie, Portugalczycy i Włosi składają życzenia swoim ojcom w pierwszą niedzielę czerwca. W Niemczech święto obchodzone jest w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego. Z kolei w Szwecji, Norwegii i Finlandii Dzień Ojca przypada dopiero na drugą niedzielę listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze