Dzień Kobiet a Dzień Dziewczyn - kiedy są i czy to to samo święto?

2021-03-08 9:44 ek
Dzień Kobiet a Dzień Dziewczyn - kiedy są i czy to to samo święto?
Autor: freeimages.com/photographer/elik_desig-60619 Dziewczyny

Dzień Kobiet a Dzień Dziewczyn - kiedy są i czy to na pewno to samo święto? Sprawdź, czy te dwie uroczystości czymś się od siebie różnią!

Dzień Kobiet a Dzień Dziewczyn - kiedy wypadają i czy są tym samym świętem? O Dniu Kobiet pamiętamy zazwyczaj wszyscy - to święto międzynarodowe, które jest obchodzone 8 marca już od wielu lat. Jednak kwestia Dnia Dziewczyn i tego, czy takie święto rzeczywiście istnieje, co roku przysparza wszystkim problemów. Jeśli nie jesteś pewien, czy Dzień Kobie i Dzień Dziewczyn to dwa oddzielne święta, czas rozwikłać tę zagadkę raz na zawsze!

Alicja Szemplińska nie jedzie na Eurowizję 2021?! Wymowny komentarz artystki [WYWIAD]

Dzień Kobiet a Dzień Dziewczyn - czy to to samo?

Dzień Kobiet w Polsce był bardzo długo oficjalnym państwowym świętem - między innymi dlatego fakt, że wypada 8 marca, zapadł wszystkim w pamięć. Ta data jest mocno zakorzeniona w naszej kulturze i niemal pewne jest, że każda przypadkowo zapytana osoba szybciej przypomni sobie, kiedy jest Dzień Kobiet niż kiedy jest np. Dzień Babci. Jednak jeśli chodzi o Dzień Dziewczyn, sprawa robi się skomplikowana. Nie tylko nie jesteśmy w stanie sobie przypomnieć daty tego święta, ale też wiele osób w ogóle kwestionuje jego istnienie. 

Kiedy jest Dzień Chłopaka, a kiedy Dzień Mężczyzny? - kalendarium ESKA.pl
Kiedy jest Dzień Chłopaka, a kiedy Dzień Mężczyzny?  - kalendarium ESKA.pl

Autor: brak danych

Kiedy jest Dzień Chłopaka i czy Dzień Mężczyzny to coś innego? Kiedy są te święta? 

A Dzień Dziewczyn jest jak najbardziej realnym świętem! Nie jest jeszcze ono tak popularne, ponieważ zostało ustanowione dopiero w 2011 roku, ale Dzień Dziewczyn - zwany także Dniem Dziewczynek lub Dniem Dziewcząt - obchodzony jest 11 października. To święto zostało uchwalone przez ONZ, a jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy, przed jakimi stają dziewczęta na całym świecie.

Najnowsze