Dzień Dziewczyny 2021 - kiedy jest? Czy to ten sam dzień co Dzień Kobiet?

2021-10-11 9:49
dziewczyna, kobieta
Autor: pixabay.com

Kiedy jest Dzień Dziewczyny 2021? Czy to ten sam dzień co Dzień Kobiet? Najpopularniejsze święto pań wypada co roku 8 marca. Jest jednak jeszcze jedna data, kiedy dziewczyny świętują swój dzień i wcale nie wypada on w marcu, lecz w październiku. Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje o Dniu Dziewczyny.

Dzień Dziewczyny 2021 - kiedy jest? Czy to ten sam dzień co Dzień Kobiet? Kiedy się go obchodzi? Jaka jest jego historia? To zaczęło zastanawiać w ostatnim czasie niejedną osobę. Najpopularniejsze święto pań wypada dokładnie 8 marca i jest to znany wszystkim Dzień Kobiet. Tego dnia w sklepach znaleźć można wiele specjalnych bukietów, które panowie kupują swoim ukochanym i bliskim kobietom. Również wśród młodzieży jest to popularne święto, które obchodzi się zazwyczaj w klasach jedząc tort lub wręczając śmieszne upominki swoim koleżankom. Okazuje się jednak, że to nie jedyne święto pań, ponieważ w kalendarzu istnieje od 2011 roku Dzień Dziewczyny. Kiedy jest to święto? Czy jest tak samo popularne jak Dzień Kobiet?

Piosenki o miłości dla zakochanych i nie tylko

Dzień Dziewczyn 2021 - kiedy jest?

Choć wiele osób myśli, że Dzień Dziewczyn to to samo co Dzień Kobiet, to nie jest to prawdą. Okazuje się, że Dzień Dziewczyn obchodzi się 11 października, a inne znane nazwy tego święta to Międzynarodowy Dzień Dziewczynek lub Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Jest to dzień, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, dokładnie 19 grudnia 2011 roku. Co ciekawe, święto co roku obchodzą szczególnie Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych, UNICEF i ONZ Kobiety. Jest to idealna okazja do edukacji społeczeństwa i rozwiązywania problemów globalnych. Oprócz tego Dzień Dziewczyn służy pokazaniu problemów oraz wszelakich wyzwań z jakimi mierzą się one na całym świecie. 

ZOBACZ TAKŻE: Dzień Dziewczyny 2021 - życzenia, wierszyki, sms. Czego życzyć dziewczynom z okazji ich święta?

Sonda
Dzień Dziewczyn - czy obchodzisz to święto?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze