DZIEŃ DZIECKA 2014: Piotr Rubik napisał bajki dla dzieci i muzykę na potrzeby audiobooka! [VIDEO]

2014-06-01 11:56

Już niebawem Dzień Dziecka 2014 a jedna z gwiazd polskiej muzyki - Piotr Rubik, przygotował z tej okazji książkę dla dzieci, która zostanie również wydana jako audiobook zilustrowany skomponowaną przez niego muzyką.

Na Dzień Dziecka 2014 wszystkie mamy i ojcowie będą dla swoich pociech szukać odpowiednich bajek. A co powiedzielibyście na książkę dla dzieci napisaną przez... Piotra Rubika? Zgadza się, polski kompozytor postanowił napisać bajki dla dzieci, które zainspirowały jego własne dzieciaki. Ich imiona stały się imionami postaci z książki.Oprócz wydania książkowego na rynku pojawi się również audiobook oprawiony oczywiście muzyką skomponowaną przez samego autora. Książka przeznaczona jest dla dzieci, które znajdą tam promowanie podstawowych wartości i interesującą historię, ale są też i małe dyskretne ukłony dla rodziców, którzy będą czytać książkę swoim dzieciakom. Piotr Rubik śmieje się nawet z siebie - w książce jedna z dziewczynek żartuje "nasz tatuś nauczył nas tylko klaskać".

Bajki z Zielonego Lasu zostały napisane dla Helenki, dziś 5-letniej córki muzyka, która wówczas była malutka. Drugą postacią książki jest Alicja - dziewczynka zawdzięcza swoje imię drugiej córce Rubika, która przyszła na świat w maju 2013 roku.

Najnowsze