Dzień bez telefonu - 4 sposoby jak przeżyć bez komórki!

2018-07-15 12:04
Smarfon
Autor: East News / Bartosz Krupa

Smartfony przejęły nad nami władzę! Jak przeżyć jeden dzień bez telefonu? Podpowiadamy na ESKA.pl

Dzień bez telefonu to wyjątkowe święto, które pozwoli nam odpocząć nieco od ciągle rozwijającej się technologii. Od 2000 roku posiadaczem komórki stał się każdy nastolatek i dorosły. Chociaż nasi dziadkowie jeszcze 10 lat temu pukali się w czoło, teraz sami często zapomnieli już o telefonie stacjonarnym. Jak świętować Dzień bez telefonu? Jest kilka sposobów, które wam w tym pomogą!

Dzień bez telefonu - 4 sposoby jak przeżyć bez smartfona

Chcesz wypocząć od telefonu? To bardzo proste. Oczywiście nie powinieneś całkowicie wyłączać urządzenia. Pamiętaj, że służy ono głównie do komunikacji! Ktoś z twoich bliskich może pilnie potrzebować pomocy. Możesz jednak odłożyć go spokojnie na komodę i wybrać jedną z naszych aktywności: 

1. Przypomnij sobie ulubioną książkę lub sięgnij po całkiem nową! Czytanie w przeciwieństwie do oglądania filmu wymaga  pełnej uwagi i koncentracji. Nie jesteś w stanie jednocześnie skupić się na książce i sprawdzać Facebooka. Połącz więc przyjemne z pożytecznym i zrelaksuj się!

2. Wybierz się na wycieczkę. Powiedz rodzinie, co zamierzasz robić, gdzie się wybierasz i o której wrócisz, a telefon zostaw w domu. Bliscy z pewnością chętnie będą ci towarzyszyć. Możecie wybrać się na piknik nad rzeką lub rowerowy rajd. 

Ed Sheeran i Anne-Marie razem! Niesamowite i zabawne wykonanie 2002

3. Zaproś znajomych na grilla. Jeśli telefon jest ci potrzebny głównie po to, by wiedzieć, co robią twoi przyjaciele, to najlepszym rozwiązaniem będzie wspólne spotkanie! Zorganizujcie niedzielnego grilla w ogrodzie albo zagrajcie w grę planszową. To dużo lepsze niż pisanie na Messengerze! 

4. Sprzątnij wszystko! Z pewnością jest miejsce w domu, które już dawno powinieneś posprzątać. To świetny moment, by zabrać się do roboty! Praca fizyczna oderwie cię od telefonu na długi czas. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze