Dzień Babci i Dzień Dziadka - dziadkowie jakich chciałby mieć każdy!

2020-01-21 9:10
Dzień Babci i Dzień Dziadka - dziadkowie jakich chciałby mieć każdy!
Autor: Fot. Dominik Gajda/REPORTER/ East News DJ Wika podczas koncertu

Dzień babci i dziadka obchodzić będziemy już 21 i 22 stycznia. Nie zapomnijcie odwiedzić swoich najbliższych z bukietem kwiatów i bombonierką. O jakich dziadkach marzy każdy? Przeczytajcie na ESKA.pl. 

Dzień babci i Dzień dziadka to dwie bardzo ważne rocznice. Obchodzimy je 21 (Dzień babci) i 22 stycznia (Dzień dziadka). To świetna okazja na rodzinne spotkania i okazanie najbliższym jak bardzo nam na nich zależy. Swoją miłość okazujemy zazwyczaj poprzez życzenia, upominki, kartki i bukiety. Warto też tego dnia zastanowić się jak wygląda życie osób już na emeryturze. Wielu seniorów musi zmagać się z samotnością i licznymi w tym wieku chorobami. Nawet jeśli nie są z nami spokrewnieni, nie powinniśmy o nich zapominać. Są też tacy, którzy sami radzą sobie świetnie, a patrząc na nich myślimy 'też bym tak chciał!'. 

Dzień babci i dziadka - Dziadkowie, którzy dają czadu

Niektórym staruszkom pozazdrościć można sił i wigoru. Potrafią zaskoczyć nas tańcem, a nawet wyczynami kulturystycznymi! Emerytów możemy zobaczyć w licznych programach typu talent show, a czasem zwykłych konkursach. Wielu młodych ludzi nie posiada takiej sprawności fizycznej! W Polsce jedną z najbardziej znanych seniorek jest Wirginia Szmyt, rozpoznawalna pod pseudonimem DJ Wika. Emerytka prężnie działa na rzecz seniorów. Uważana jest za najstarszą DJ-kę w Polsce. Na jej koncerty i dyskoteki przychodzą tłumy, zarówno młodszych jak i starszych fanów. 

Dzień babci i dziadka - Starsi Panowie

Z pewnością każdy kto interesuje się historią polskiego kabaretu, słyszał o tym Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Starsi Panowie to również tytuł cyklu programów telewizyjnych, emitowanego od 16 października 1958 do 22 lipca 1966. To oni są twórcami słynnej piosenki 'Wesołe jest życie staruszka', którą wykonywali wspólnie z Wiesławem Michnikowskim. Do dziś nucą ją chętnie wszyscy.

Najnowsze