Krystian Ochman na eurowizyjnej scenie

i

Autor: MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Dziadek Ochmana o występie wnuka. Jedno mocno go zaskoczyło!

2022-05-16 14:37

Eurowizja 2022 dobiegła końca. Dla Krystiana Ochmana był to niezwykle cenny czas, w trakcie którego zbierał nowe doświadczenia. Wokalista dał z siebie wszystko, co zostało docenione przez europejską publiczność. Na temat występu polskiego reprezentanta wypowiedział się jego dziadek Wiesław. Światowej sławy tenor przyznał, co go zaskoczyło.

Finał Eurowizji 2022 już za nami. Wydarzenie, jak co roku, dostarczyło widzom wielu emocji. Szczególnie mocno komentowane były wyniki konkursu, w którym triumfowali reprezentanci Ukrainy, czyli Kalush Orchestra. Krystian Ochman znalazł się natomiast na 12. pozycji. Wielbiciele imprezy nie kryli swojego zaskoczenia liczbą punktów, jaką otrzymał polski reprezentant. Wykonawca hitu River otrzymał w sumie 151 punktów - 105 od widzów i 46 od jurorów. Mimo tego piosenkarz nie ma do nikogo żalu, a wyjazd do Turynu traktuje jako cenne doświadczenie zawodowe. Na miejscu Krystian Ochman mógł liczyć na wsparcie najbliższych. Za kulisami dopingowali go między innymi rodzice i rodzeństwo. Głos w sprawie wyników Eurowizji 2022 zabrał również sam Wiesław Ochman - światowej sławy tenor, a prywatnie dziadek Krystiana Ochmana. Śpiewak operowy przyznał, że jest mocno zaskoczony przepaścią, jaka dzieli wrażliwość oceniających występy widzów i jurorów. Dziadek Ochmana wskazał konkretny przykład.

Nie tylko Ukraina. Te kraje dały Polsce ZERO punktów

Sonda
Czy Krystian Ochman zasługiwał na lepsze miejsce?

Wiesław Ochman o Eurowizji

W rozmowie z serwisem Pomponik Wiesław Ochman skomentował pozycję, jaką w Konkursie Piosenki Eurowizji zajął jego wnuk Krystian. Śpiewak zażartował, że gdyby polska ekipa postawiła na bardziej kontrowersyjne show, rezultaty mogłyby być lepsze.

12. miejsce to bardzo przyzwoity wynik. Może gdyby Krystian przyprawił sobie długi smoczy ogon i machał na scenie jego końcówką, a pan Agustin Egurrola rozebrał tancerki do naga, pewnie miałby lepsze noty (śmiech). Ale tak na poważnie – tancerki dały wspaniały show i nie rozumiem afery o to, że jedna z nich wpadła na Krystiana na scenie. To był zamierzony efekt i do tego bardzo dobry - przyznał.

Zapytany o punktację Wiesław Ochman nie krył swojego zdziwienia. Szczególnie mocno zszokował go brak punktów od jury z Ukrainy, podczas gdy mieszkańcy wskazali Krystiana jako swojego faworyta.

Coraz bardziej zdumiewa mnie ten konkurs. Tworzy się tam przepaść między wrażliwością jurorów i publiczności. Dwa różne bieguny. Przykład? Publiczność ukraińska dała Krystianowi najlepsze noty, a jurorzy z Ukrainy nie zdecydowali się nawet na jeden punkt. Szokujące. Dostałem masę wiadomości i telefonów z gratulacjami od przyjaciół z całego świata, niestety prawie każdy miał wątpliwości co do oceny Krystiana - dodał.

A wy co uważacie? Czy Krystian Ochman zasługiwał na lepszą pozycję w rankingu?

Kulisy Eurowizji 2022