Dua Lipa usunie hit Levitating?! Tego żądają jej fani!

2021-07-28 13:40
Dua Lipa
Autor: YouTube/Dua Lipa

W ostatnich dniach głośno jest o słowach, jakie podczas jednego z koncertów wypowiedział znany z hitu Levitating raper DaBaby. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Dua Lipa zabrała głos w tej sprawie. Dla fanów to jednak za mało. Wielu z nich żąda, by artystka usunęła z serwisów cyfrowych wersję swojego hitu z gościnnym udziałem muzyka.

Dua Lipa i DaBaby stworzyli jeden z największych hitów ostatnich lat. Mowa o piosence Levitating, która pierwotnie ukazała się w wersji solowej na drugim krążku piosenkarki Future Nostalgia. Po wydaniu kilku promocyjnych singli artystka zdecydowała, że w roli kolejnego z nich doskonale sprawdzi się właśnie Levitating. Dua Lipa zaprosiła do współpracy Missy Elliott oraz samą królową popu Madonnę. Zremiksowany przez ukrywającą się pod nickiem The Blessed Madonna DJ-kę nie podbił jednak list przebojów. Levitating stało się międzynarodowym hitem dopiero wtedy, gdy swoje partie do kawałka dograł popularny raper DaBaby. Utwór ostatecznie stał się największym hitem w karierze Dua Lipy. Fani domagają się jednak jego... usunięcia.

W ostatnich dniach głośno jest o DaBaby, który podczas koncertu wykrzykiwał w stronę publiczności homofobiczne komentarze. Artysta powielił na scenie nieprawdziwe stereotypy, jakoby osoby reprezentujące środowisko LGBT były nosicielami wirusa HIV oraz chorowały na AIDS. 

Jeśli nie przyszedłeś tu dzisiaj z HIV, AIDS lub żadną z tych śmiertelnych chorób przenoszonych drogą płciową, przez które umrzesz w ciągu dwóch/trzech tygodni, podnieś zapaloną zapalniczkę! (...) Chłopaki, jeśli nie ssiecie k****a na parkingu, podnieście zapalniczkę! - wykrzyczał.

Do słów kolegi odniosła się Dua Lipa.

Dua Lipa usunie Levitating?

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Dua Lipa odniosła się do zachowania rapera, którego zaprosiła do współpracy nad kolejną wersją hitu Levitating. Artystka przyznała, że jest zaskoczona wypowiedzią DaBaby i w żadnym stopniu się z nią nie identyfikuje.

Nie poznaję człowieka, z którym pracowałam. Wiem, że moi fani wiedzą, gdzie leży moje serce i że jestem w 100% ze społecznością LGBT. Musimy razem walczyć ze stygmatyzacją i ignorancją wokół HIV i AIDS - napisała.

Wielu fanów piosenkarki nalega, by usunęła ona z serwisów cyfrowych Levitating z DaBaby i skupiła się na promowaniu solowej wersji. Podobny krok wykonała w przeszłości Lady Gaga, która po dowiedzeniu się o zarzutach kierowanych w stronę R. Kelly'ego, pozbyła się nagranego z nim singla Do What U Want.

Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni
Najnowsze