Dua Lipa na Brit Awards 2021 triumfuje! Co się działo w Londynie 11.05.2021?

Dua Lipa na Brit Awards 2021 triumfuje! Co się działo w Londynie 11.05.2021?
Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Dua Lipa na Brit Awards 2021 triumfuje! Co się działo w Londynie 11.05.2021?

Dua Lipa ma za sobą owocne miesiące. Wypuściła płytę Future Nostalgia z megahitami, które podbiły listy hitów na całym świecie. Teraz odnosi kolejne sukcesy, obok których nie można przejść obojętnie.

Brit Awards 2021 to pierwsza gala od czasu wybuchu pandemii z tak liczną publicznością na żywo (4 tysiące osób) bez nakazu noszenia maseczek oraz zachowania dystansu społecznego. Warunkiem uczestniczenia w ceremonii był negatywny test na obecność COVID-19. Oprócz artystów publiczność stanowili wyłącznie pracownicy sektora publicznego, w tym brytyjskiej służby zdrowia. Gala rozpoczęła się od występu Coldplay. Grupa zagrała swój najnowszy singiel Higher Power na platformie dryfującej na Tamizie w towarzystwie hologramów kosmitów i licznych efektów specjalnych. Po raz kolejny grupa udowodniła, że zasługuje na miano największego zespołu na świecie. W dalszej części wydarzenia działo się równie dużo!

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz

Brit Awards 2021 - Dua Lipa zachwyciła

Następnie sceną zawładnęła największa zwyciężczyni tegorocznej gali - Dua Lipa. Artystka zaprezentowała medley największych hitów z jej zeszłorocznego albumu Future Nostalgia. Podczas 5-minutowego występu mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: Don’t Start Now, Physical, Hallucinate, Pretty Please, i Love Again. Dua Lipa, do której bez wątpienia należał poprzedni rok, zabrała do domu dwie statuetki, w kategoriach Album Roku oraz Najlepsza Brytyjska Artystka.

Brit Awards to nie tylko występy największych artystów o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku muzycznym, ale również szansa na poznanie nowych wschodzących gwiazd, o których za chwilę będzie równie głośno. W tym roku statuetkę w kategorii Rising Star przyznano Griff, 19-letniej wielokulturowej i wszechstronnie utalentowanej wokalistce, producentce i autorce piosenek. Artysta zaprezentowała na scenie utwór Black Hole, który do tej pory w serwisach streamingowych zdobył 32 miliony odtworzeń.

Griff - kim jest?

Griff to producentka, autorka piosenek i specjalistka od wizualizacji w jednej osobie. Urodziła się w chińsko-jamajskiej rodzinie, nieopodal Watford. Zaczęła tworzyć muzykę, pożyczając od brata Logic Pro. Sama nauczyła się produkować i pisać piosenki w tajemnicy przed kolegami i koleżankami ze szkoły (wielu dowiedziało się o jej talencie, gdy Annie Mac puściła w radiu jej Mirror Talk). Dziewczyna, która uczyła się na samych piątkach, swoje liczne talenty przekłada również na karierę muzyczną. Nie tylko więc pisze piosenki i je produkuje, ale również projektuje ubrania, kręci klipy i zajmuje się oprawą swych występów. Jest nieustraszona (a zarazem pełna wielkich nadziei i obaw, jak każda 19-latka), co czyni ją absolutnie wyjątkową.

Najnowsze