Dr. Alban - wiek, piosenki, żona, dzieci. Co wiemy o wykonawcy hitu It's My Life?

2020-08-09 17:02 Maksymilian Kluziewicz
Dr. Alban
Autor: Przemek Swiderski/East News

Jego kariera trwa już ponad trzy dekady. Dr. Alban, bo o nim mowa, jest uznawany za jedną z największych gwiazd tworzących w gatunku eurodance. Artysta często też występuje w Polsce. Aż ciężko uwierzyć, że z zawodu jest... stomatologiem. Na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tego wokalisty. Sprawdźcie koniecznie!

Dr. Alban - wiek, piosenki, żona, dzieci: oto najczęściej wyszukiwane przez internautów frazy dotyczące popularnego wokalisty nigeryjskiego pochodzenia, który w latach dziewięćdziesiątych wylansował mnóstwo międzynarodowych hitów. It's My Life, Let The Beat Go On - te utwory zna każdy. Dr. Alban ma jednak na koncie dużo więcej cieszących się popularnością kawałków, jak również zaskakujących współprac. Być może nie każdy o tym wie, ale producent stworzył nawet numer z... Gosią Andrzejewicz. Specjalnie dla was zebraliśmy najważniejsze informacje o piosenkarzu i prezentujemy je poniżej.

Dr. Alban - wiek

Ile lat ma Dr. Alban? Z pewnością niektórzy z was będą w szoku. Wokalista urodził się 26 sierpnia 1957 roku. Oznacza to, że w 2020 roku skończy 63 lata. Artysta wciąż zachwyca jednak energią.

Dr. Alban - żona, dzieci

Internautów interesuje też życie prywatne tego popularnego na całym świecie gwiazdora eurodance. Artysta jest mężem Kinher Mansson, z która ma dwie córki.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Spain from Malaga to Marbella Post udostępniony przez dralbanofficial (@dralbanofficial)

Dr. Alban - piosenki

Na przestrzeni lat Dr. Alban nagrał wiele kompozycji, które podbiły listy przebojów na całym świecie. Najpopularniejszym numerem wokalisty jest z pewnością It's My Life. Teledysk nakręcony do singla wygenerował ponad 100 milionów odsłon w sieci. Do największych hitów Dr. Albana należą jeszcze: Sing Hallelujah, No Coke czy Let The Beat Go On.

Najnowsze