MAMY ZDJĘCIA

Dom Don Vasyla - tak wygląda królewskie gniazdko. Willa króla Romów jak z bajki!

2024-06-05 11:08

Dom Don Vasyla jest duży i widać go z daleka. W oczy rzuca się wieżyczka, z której można obserwować całe podwórko, są balkony, a wejście przy drzwiach podparte jest iście królewskimi kolumnami. Wrażenie robią też półokrągłe, podłużne okna, które kojarzyć możecie z zamków. Żółta aktualnie rezydencja króla Romów robi wrażenie. Natomiast na podwórku stoi altana ogrodowa, fontanna i figurka Matki Boskiej, która dla artysty i jego całej rodziny jest bardzo ważna.

Spis treści

  1. Don Vasyl - dom, willa
  2. Don Vasyl - kim jest?

Dom Don Vasyla urządzony jest w królewskim stylu, co widać na zewnątrz, ale przede wszystkim wewnątrz. Najpopularniejszy Rom w Polsce zadbał o to, by jego pomieszczenia w willi przypominały pokoje rodem z najbardziej luksusowego pałacu. Praktycznie wszystko jest kolorze złota. Złocone krzesła, stoły, lustra, żyrandole, czy lampy. Na ścianach dominuje kolor czerwony, a w oczy rzucają się porozwieszane obrazy z wizerunkami członków dużej rodziny Wasyla Szmidta. Artysta posiada również własne studio nagraniowe, ale również poza nim, w różnych pokojach znajdują się muzyczne instrumenty. To tylko pokazuje, że muzyka jest dla nich niemalże najważniejsza w życiu!

Tak mieszka Roksana Węgiel po przeprowadzce. Luksus, szarość i duże pomieszczenia

Don Vasyl przyjął bezdomnego pod swój dach

Don Vasyl - dom, willa

Dom Don Vasyla mieści się w Ciechocinku, a łączna powierzchnia wynosi około 4 tysiące metrów kwadratowych. Artysta skarżył się swego czasu Super Expressowi, że musi sprzedać dom, ponieważ potrzebował pieniędzy na spłatę długu. Miał mieć ponad milion złotych niedopłaty wobec urzędu skarbowego. Tłumaczył, że powierzył swoje finanse specjalistom, którzy mieli się wszystkim zająć. - To było dwóch Polaków, którzy już nie żyją. Jeden był po studiach muzycznych, a drugi znanym reżyserem. Oni zawiązali mi ten zespół Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Okazało się, że nie płacili za to podatków.

Don Vasyl - kim jest?

Don Vasyl jest cenionym romsko-polskim wokalistą, autorem tekstów i posiadaczemodznaki Zasłużony Działacz Kultury, którą wręczył mu minister resortu. Przygodę ze śpiewaniem rozpoczął w 1984 roku, gdy występował z własnymi zespołami. Grupa Don Wasyl i Roma zamieniła nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Oprócz tego uwielbiał pisać poezje. Jest autorem takich tytułów, jak "Kujawy Piórem Malowane", czy "Twórcy Regionu 2". Co więcej jest autorem tomiku wierszy "Pasażerowie niebieskiego taboru". Don Vasyl ma troje dzieci. Córkę Agnieszkę i synów Wasyla Juniora i Dzianiego. Ma też wnuków, którzy chcą godnie reprezentować Don Vasyla i kontynuować jego dzieło. Cygańscy Książęta, w składzie: Oskar (akordeon, gitara, wokal) Prince (skrzypce, wokal) Dzulian (skrzypce, wokal) Giovanni (gitara elektryczna, wokal). Don Vasyl ma jeszcze dwie wnuczki, Princesę oraz Nataszę.

Don Vasyl ma na koncie mnóstwo hitów, które od lat grane są na największych telewizyjnych imprezach w Polsce. To chociażby piosenka "Ore, Ore", czy "Jedno jest niebo dla wszystkich". Urodził się 10 kwietnia 1950 roku w Łodzi w Arturówku, w Lesie Łagiewnickim. Właśnie to miejsce było na drodze cygańskiego taboru.

Tak mieszka Piotr Żyła z piękną Marceliną Ziętek. Luksus, jasność i góralskie akcenty!