Dofinansowanie UE dla eN-TANK, producenta zbiorników na paliwo lotnicze

2018-08-30 14:35
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Czasami dobry pomysł na biznes nie wystarczy. Potrzebne są bejmy na jego realizację.

W regionie leszczyńskim jest wiele firm, które dostały z Unii Europejskiej pieniądze na realizację innowacyjnych pomysłów. Jedną z nich jest eN-TANK – producent zbiorników na paliwo lotnicze.

- Na początku skorzystaliśmy z programu 1.1 o dofinansowaniu urządzeń i rozwinięciu produkcji i później skorzystaliśmy z dofinansowania 1.4.1 gdzie mogliśmy się pokazywać na rynkach zagranicznych i we Francji i Niemczech, gdzie jesteśmy już firmą rozpoznawalną w branży. Dzięki temu poszliśmy też dalej, robiliśmy rozpoznanie można powiedzieć rynków na dalekim wschodzie. Mamy potencjał w Chinach. Wszyscy sprowadzają z Chin, my chcemy wysyłać do Chin. Znaleźliśmy kontakty i dzięki temu udało się powysyłać jeszcze w bardzo egzotyczne miejsca, gdzieś na Ocean Indyjski, na różne wyspy na świecie. Zbudowaliśmy dzięki temu programowi innowacyjne rozwiązanie do magazynowania i transportu lotniczego. Za co nawet dostaliśmy, zostaliśmy wyróżnieni przez Urząd Marszałkowski. Tutaj u nas w Lesznie cały montaż się odbywa - wspomina Piotr Niemiałkowski z firmy eN-TANK.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

- Występuję tutaj jako szef produkcji. Generalnie wykonujemy różne ciekawe rzeczy. Wstrzeliliśmy się w pewną niszę gdzie nastąpiło zapotrzebowanie związane z rozwojem General Aviation na nieduże pojemniki na paliwa do pojazdów latających - mówi Tomasz Wojtarowicz.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Gdyby nie dofinansowanie z Unii Europejskiej firma pana Piotra nie miała by szans na rozwój. Unijne pieniądze mogą tez pomóc zrealizować twoje pomysły biznesowe. Obecnie trwa nabór do konkursu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wsparcie Unijne mogą w jego ramach otrzymać wysoko innowacyjne projekty. Szczegóły na stronie wrpo.wielkopolskie.pl w zakładce nabory.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze