WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Dofinansowanie UE dla eN-TANK, producenta zbiorników na paliwo lotnicze

2018-08-30 14:35

Czasami dobry pomysł na biznes nie wystarczy. Potrzebne są bejmy na jego realizację.

W regionie leszczyńskim jest wiele firm, które dostały z Unii Europejskiej pieniądze na realizację innowacyjnych pomysłów. Jedną z nich jest eN-TANK – producent zbiorników na paliwo lotnicze.

- Na początku skorzystaliśmy z programu 1.1 o dofinansowaniu urządzeń i rozwinięciu produkcji i później skorzystaliśmy z dofinansowania 1.4.1 gdzie mogliśmy się pokazywać na rynkach zagranicznych i we Francji i Niemczech, gdzie jesteśmy już firmą rozpoznawalną w branży. Dzięki temu poszliśmy też dalej, robiliśmy rozpoznanie można powiedzieć rynków na dalekim wschodzie. Mamy potencjał w Chinach. Wszyscy sprowadzają z Chin, my chcemy wysyłać do Chin. Znaleźliśmy kontakty i dzięki temu udało się powysyłać jeszcze w bardzo egzotyczne miejsca, gdzieś na Ocean Indyjski, na różne wyspy na świecie. Zbudowaliśmy dzięki temu programowi innowacyjne rozwiązanie do magazynowania i transportu lotniczego. Za co nawet dostaliśmy, zostaliśmy wyróżnieni przez Urząd Marszałkowski. Tutaj u nas w Lesznie cały montaż się odbywa - wspomina Piotr Niemiałkowski z firmy eN-TANK.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

- Występuję tutaj jako szef produkcji. Generalnie wykonujemy różne ciekawe rzeczy. Wstrzeliliśmy się w pewną niszę gdzie nastąpiło zapotrzebowanie związane z rozwojem General Aviation na nieduże pojemniki na paliwa do pojazdów latających - mówi Tomasz Wojtarowicz.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Gdyby nie dofinansowanie z Unii Europejskiej firma pana Piotra nie miała by szans na rozwój. Unijne pieniądze mogą tez pomóc zrealizować twoje pomysły biznesowe. Obecnie trwa nabór do konkursu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wsparcie Unijne mogą w jego ramach otrzymać wysoko innowacyjne projekty. Szczegóły na stronie wrpo.wielkopolskie.pl w zakładce nabory.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.