Doda pozywa Polskę - odmawia zapłacenia 5000 zł.

i

Autor: fot. WBF Doda

Doda pozywa Polskę - odmawia zapłacenia 5000 zł.

2017-10-09 12:58

Wokalistka odmawia zapłacenia kary 5000 zł, którą nałożył na nią sąd w naszym kraju. Dlatego Doda pozywa Polskę do europejskiego Trybunału. Szczegóły na ESKA.pl.

Doda pozywa Polskę! Ta informacja obiegła ostatnio media w naszym kraju. Jak się okazuje wokalistka odmawia zapłacenia 5000 zł. Grzywna była karą nałożoną na artystkę przez sąd w naszym kraju za kontrowersyjną wypowiedź sprzed kilku lat. Doda nie zgodziła się wyrokiem i odwołała się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Co ma Doda do ISIS! Zobacz wideo z Syrii! >>

Za co Doda pozywa Polskę?

Czego dotyczy sprawa? Chodzi o wypowiedź na temat Biblii, której autorów Doda określiła jako "naprutych winem i palących jakieś zioła". Za te słowa Dorota Rabczewska została oskarżona o obrazę uczuć religijnych i skazana na 5000 zł. kary. Po wyroku piosenkarka zapowiedziała, pozwie Polskę w europejskim Trybunale. Jak widać nie były to puste słowa, bo instytucja zbada teraz czy polski sąd nie naruszył prawa Dody do wolności wypowiedzi.

Mandat - kiedy odmówić przyjęcia i iść do sądu?

Autor: brak danych

Nikt nie lubi płacić mandatów, szczególnie tych, które uważamy za niesłuszne. Zawsze możemy odmówić przyjęcia mandatu, a wtedy sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Więcej informacji na ESKA.pl.