Do kiedy zdalne nauczanie w szkołach 2021? Uczniowie wrócą dopiero w 2022 roku!

2021-12-08 13:22
Zdalne nauczanie
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nauczanie zdalne w Polsce stało się faktem! Po wielu tygodniach spekulacji dotyczących powrotu nauki zdalnej w grudniu informację na temat ponownego zamknięcia wszystkich szkół przekazał sam minister zdrowia Adam Niedzielski. Do kiedy trwa nauka zdalna? Uczniowie powrócą do placówek dopiero w 2022 roku!

Do kiedy zdalne? Uczniowie wrócą do szkół dopiero w 2022 roku! Taką informację podczas specjalnej konferencji przekazał sam minister zdrowia Adam Niedzielski. O tym, że nauka zdalna może powrócić jeszcze przed świętami spekulowano już od tygodni. Pierwsze przecieki dotyczyły zamknięcia wszystkich szkół 6 grudnia, kolejne 13 grudnia, aż w końcu oficjalnie ogłoszono, że zajęcia stacjonarne w szkole zostaną zawieszone od poniedziałku, 20 grudnia, czyli na trzy dni przed planowaną przerwą świąteczną. Ma to oczywiście związek ze stale zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i znacznym wzrostem zakażeń. Przekazany przez ministra zdrowia komunikat ucieszył uczniów, którzy od dawna marzyli o ponownym zamknięciu wszystkich placówek. Do kiedy będą oni mogli cieszyć się lekcjami online? Czy nauka zdalna zostanie przedłużona o kolejne tygodnie? Sprawdźcie, co wiadomo na temat powrotu dzieci i młodzieży w styczniu 2022.

Sonda
Nauka zdalna to dobry pomysł?

Do kiedy zdalne nauczanie? 

Minister zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie ogłosił, że nauka zdalna będzie obowiązywać od 20 grudnia do 9 stycznia. Czy uczniowie mogą liczyć na to, że zdalne nauczanie zostanie przedłużone o kolejne tygodnie? Minister edukacji jasno stwierdził, że nie. Odwieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach ma nastąpić dokładnie 10 stycznia 2022.

Krystian Ochman za kulisami The Voice of Poland
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze