Zdalne nauczanie

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Do kiedy zdalne nauczanie w szkołach 2021? Uczniowie wrócą dopiero w 2022 roku!

2021-12-08 13:22

Nauczanie zdalne w Polsce stało się faktem! Po wielu tygodniach spekulacji dotyczących powrotu nauki zdalnej w grudniu informację na temat ponownego zamknięcia wszystkich szkół przekazał sam minister zdrowia Adam Niedzielski. Do kiedy trwa nauka zdalna? Uczniowie powrócą do placówek dopiero w 2022 roku!

Do kiedy zdalne? Uczniowie wrócą do szkół dopiero w 2022 roku! Taką informację podczas specjalnej konferencji przekazał sam minister zdrowia Adam Niedzielski. O tym, że nauka zdalna może powrócić jeszcze przed świętami spekulowano już od tygodni. Pierwsze przecieki dotyczyły zamknięcia wszystkich szkół 6 grudnia, kolejne 13 grudnia, aż w końcu oficjalnie ogłoszono, że zajęcia stacjonarne w szkole zostaną zawieszone od poniedziałku, 20 grudnia, czyli na trzy dni przed planowaną przerwą świąteczną. Ma to oczywiście związek ze stale zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i znacznym wzrostem zakażeń. Przekazany przez ministra zdrowia komunikat ucieszył uczniów, którzy od dawna marzyli o ponownym zamknięciu wszystkich placówek. Do kiedy będą oni mogli cieszyć się lekcjami online? Czy nauka zdalna zostanie przedłużona o kolejne tygodnie? Sprawdźcie, co wiadomo na temat powrotu dzieci i młodzieży w styczniu 2022.

Sonda
Nauka zdalna to dobry pomysł?

Do kiedy zdalne nauczanie? 

Minister zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie ogłosił, że nauka zdalna będzie obowiązywać od 20 grudnia do 9 stycznia. Czy uczniowie mogą liczyć na to, że zdalne nauczanie zostanie przedłużone o kolejne tygodnie? Minister edukacji jasno stwierdził, że nie. Odwieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach ma nastąpić dokładnie 10 stycznia 2022.

Krystian Ochman za kulisami The Voice of Poland