Dni wolne dla krwiodawców 2023 - czy będą? Dla kogo i od kiedy obowiązują?

i

Autor: CANVA

Dni wolne dla krwiodawców 2023 - czy będą? Dla kogo i od kiedy obowiązują?

2023-01-30 16:27

Krwiodawcy mają do czynienia z wieloma przywilejami. Od lat mają pierwszeństwo w kolejce do lekarza, mogą liczyć na posiłek regeneracyjny, a teraz okazuje się, że może mieć to wpływ na ilość dni wolnych! Czy z tego tytułu można zyskać dodatkowy urlop w 2023 roku? Dla kogo i od kiedy miałoby to obowiązywać?

Dni wolne dla krwiodawców 2023 - czy będą? Dla kogo i od kiedy obowiązują? Oddawanie krwi jest niezwykle szlachetnym gestem, który może pomóc osobom w ciężkiej sytuacji zdrowotnej. Dodatkowo wiąże się z różnorakimi przywilejami dla krwiodawcy. Nie od dziś wiadomo, że osoba decydująca się na to, ma pierwszeństwo w kolejce u lekarza czy też sklepach farmaceutycznych. Po samym pobieraniu krwi, ma zapewniony posiłek regeneracyjny, a dodatkowo od czasów pandemii koronawirusa można dostać wolne od pracy! Nie każdy miałby być zadowolony z takiego obrotu zdarzeń - mowa przede wszystkim o pracodawcach. Szczegóły znajdziecie pod wideo!

Michał Wiśniewski wciąż apeluje o krew. Opowiedział o stanie zdrowia mamy

Sonda
Oddajesz regularnie krew?

Krwiodawcy - wolne od pracy 2023

Krwiodawcy od pandemii koronawirusa mogą liczyć na dni wolne od pracy. Ma to zachęcać więcej osób do tak szczytnego celu. Choć nie było pewności, że przepis ten zostanie w polskim prawie na stałe, okazuje się, że można na to liczyć! Chociaż prace nad tą ustawą wciąż trwają, prognozy mówią, że wejdzie ona w życie. Wobec tego krwiodawcy dostaną dodatkowe dwa dni wolne od wypełniania obowiązków zawodowych!

Kalendarz dni wolnych od pracy 2023. To wtedy możesz liczyć na odpoczynek!

Wolne dla krwiodawców - płacą pracodawcy

Choć krwiodawcy mogą być zadowoleni z takiego obrotu sprawy, okazuje się, że nie dla każdego będzie to opłacalne. Mowa przede wszystkim o pracodawcach. To oni mają ucierpieć na tym przepisie. W końcu w pewien sposób będą płacić za nieobecność swoich pracowników. Pomimo tego, że im to nie sprzyja, z całą pewnością warto oddawać krew, gdyż w ten sposób można uratować wiele żyć!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE