Dni Otwarte Funduszy Europejskich - relacja z wydarzenia

i

Autor: Fot. ESKA Dni Otwarte

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - relacja z wydarzenia

2018-05-25 16:37

W Rydzynie układali z mozaiki flagę Unii Europejskiej, w Starych Oborzyskach chwalili się przedszkolem. 

W miniony weekend odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To świetna okazja, by pokazać na jakie cele trafiają pieniądze unijne, a także sprawdzić wiedzę o unii. W przedszkolu w Starych Oborzyskach pytano o to dzieci.

Ile jest państw w Unii Europejskiej? - Polska …, Francja…, Chiny… - odpowiadały dzieci. - Jest to piękny obiekt, funkcjonalny i mają super warunki tak, że rozwijają swoje uzdolnienia - mówi Żaneta Igłowicz-Nieć, dyrektor przedszkola. - Lubię robić zajęcia plastyczne i takie różne rzeczy w książce - zaznaczył mały przedszkolak. - Te zabawki to są właśnie z funduszu europejskiego, mamy też wyposażone sale w tablice multimedialne, ten dywan interaktywny - dodała pani dyrektor. - Tu jest dużo zabawek i mogę się bawić… w straż pożarną, w policję... - wtrącił przedszkolak.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich obchodziły też dzieciaki z Klubu Aktywności Rozmaitych w Rydzynie. Układały flagę Unii z mozaiki. Jacek Janicki: - pełnię funkcję kierownika Klubu Aktywności Rozmaitych w Rydzyni. To są zajęcia począwszy od układania mozaiki, poprzez malarstwo, mini studio nagrań, to jest język angielski, zumba, siłownia, wyjścia i wypady typu lodowisko, grupa rolkarska i wiele, wiele innych. 

Z finansowanych przez Unię Europejską zajęć w Rydzynie korzysta ponad 100 dzieciaków. Do przedszkola w Starych Oborzyskach, które powstało dzięki blisko milionowi złotych dotacji unijnych również uczęszcza nieco ponad 100 maluchów. Jeszcze do 4 czerwca można składać wnioski w ramach trwającego konkursu na dofinansowanie działań wspierających aktywność zawodową osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi. Szczegóły na stronie internetowej wrpo.wielkopolskie.pl. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.