Dni Otwarte Funduszy Europejskich - relacja z wydarzenia

2018-05-25 16:37

W Rydzynie układali z mozaiki flagę Unii Europejskiej, w Starych Oborzyskach chwalili się przedszkolem. 

W miniony weekend odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To świetna okazja, by pokazać na jakie cele trafiają pieniądze unijne, a także sprawdzić wiedzę o unii. W przedszkolu w Starych Oborzyskach pytano o to dzieci.

Ile jest państw w Unii Europejskiej? - Polska …, Francja…, Chiny… - odpowiadały dzieci. - Jest to piękny obiekt, funkcjonalny i mają super warunki tak, że rozwijają swoje uzdolnienia - mówi Żaneta Igłowicz-Nieć, dyrektor przedszkola. - Lubię robić zajęcia plastyczne i takie różne rzeczy w książce - zaznaczył mały przedszkolak. - Te zabawki to są właśnie z funduszu europejskiego, mamy też wyposażone sale w tablice multimedialne, ten dywan interaktywny - dodała pani dyrektor. - Tu jest dużo zabawek i mogę się bawić… w straż pożarną, w policję... - wtrącił przedszkolak.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich obchodziły też dzieciaki z Klubu Aktywności Rozmaitych w Rydzynie. Układały flagę Unii z mozaiki. Jacek Janicki: - pełnię funkcję kierownika Klubu Aktywności Rozmaitych w Rydzyni. To są zajęcia począwszy od układania mozaiki, poprzez malarstwo, mini studio nagrań, to jest język angielski, zumba, siłownia, wyjścia i wypady typu lodowisko, grupa rolkarska i wiele, wiele innych. 

Z finansowanych przez Unię Europejską zajęć w Rydzynie korzysta ponad 100 dzieciaków. Do przedszkola w Starych Oborzyskach, które powstało dzięki blisko milionowi złotych dotacji unijnych również uczęszcza nieco ponad 100 maluchów. Jeszcze do 4 czerwca można składać wnioski w ramach trwającego konkursu na dofinansowanie działań wspierających aktywność zawodową osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi. Szczegóły na stronie internetowej wrpo.wielkopolskie.pl. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze