Długotrwale bezrobotni w regionie leszczyńskim. Jak im pomóc?

2018-12-14 13:17
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Długotrwale bezrobotni - z danych resortu pracy wynika, że w Polsce takich osób jest 600 tys. Także w regionie leszczyńskim to spory problem.

Jak im pomóc? Np. korzystając z dofinansowania unijnego. W Rawiczu przy wsparciu środków z WRPO 2014+ realizowany był projekt "Postaw na TAK!"

- W projekcie uczestniczyło trzydziestu mieszkańców gminy Rawicz, którzy korzystali z wsparcia. Było to poradnictwo psychologiczne, prawne, doradztwo zawodowe, kursy i szkolenia dopasowane do potrzeb uczestników np. kurs prawa jazdy, kurs opiekuna osoby zależnej, kursy koparko – ładowarki. Ponadto uczestnicy mieli zaplanowane wsparcie w formie zasiłków, ubezpieczenia czy też opieki dla dzieci podczas tego kiedy uczestniczyli w kursach. Celem projektu było podjęcie zatrudnienia przez uczestników. Po jego zakończeniu udało się dwunastu osobom podjąć pracę - podsumowuje Natalia Purgacz, koordynator projektu „Postaw na Tak!”.

- Uczestniczyłam w szkoleniach zawodowych, ukończyłam kurs opiekuna osoby zależnej, no i pracuję już, podjęłam pracę i zatrudniona jestem w restauracji sportowej, tak że pozytywnie wpłynął na mnie ten projekt - mówi Żaneta Barteczka.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Realizacja programu „Postaw na TAK!” kosztowała prawie 430 tys. złotych z czego ponad 360 tys. to zastrzyk z unijnej kasy. Unia Europejska pomaga nie tylko w walce z długotrwałym bezrobociem. O innych projektach na które można dostać dofinansowanie przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Od 27 grudnia wnioski będzie można składać w ramach konkursu: Uczenie się przez całe życie.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze