Długie weekendy 2021 - kiedy bardziej opłaca się wziąć urlop? Będzie mniej wolnego!

2020-10-20 10:43 ek
kalendarz
Autor: pixabay.com

Długie weekendy, to coś na co czeka dosłownie każdy! Niestety w 2021 roku szykuje się mniej wolnego, ale warto kombinować, aby przedłużyć sobie czas na odpoczynek i relaks. Sprawdźcie, kiedy warto wziąć rozsądnie urlop, żeby móc dłużej delektować się weekendami i wolnymi dniami od pracy.

Długie weekendy w 2021 roku - jak wypadają? Kiedy najlepiej wziąć wolne w 2021 roku, żeby móc dłużej odpoczywać? Takie pytania zadaje sobie sporo osób, które już teraz planują dłuższe urlopy. W Polsce jest wiele świąt, które przepisowo są dniami wolnymi od pracy. Niestety niektóre, takie jak Dzień Flagi lub Zaduszki, mimo iż swoich uroczystości, nie są dniami wolnymi od szkoły czy też pracy. 2021 roku zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, szykują się święta, dni wolne i długie weekendy. Jak rozplanować sobie urlop, żeby móc dłużej odpoczywać? Otóż pierwszy dniem wolnym w nowym roku będzie oczywiście 1 stycznia, który wypada w piątek, czyli szykuje nam się pierwszy dłuższy weekend. Jeśli chcemy poszaleć możemy wziąć sobie jeszcze wolne w poniedziałek i wtorek 4,5 stycznia, gdyż w środę 6 wypada święto Trzech Króli. Potem jest już tylko czwartek i piątek, więc kto chce poszaleć jeszcze bardziej, może wziąć kolejne dwa dni urlopu.

Następnym wolnym będą ferie zimowe w szkołach, z których bez problemu mogą skorzystać uczniowie. Kolejno czekają nas w kwietniu Święta Wielkiej Nocy. Jak rozplanować urlop, żeby móc dłużej spędzić czas z rodziną? 

Długie weekendy 2021 - kiedy wolne?

Wielkanoc w 2021 roku wypada w kwietniu. W tym terminie dni wolne od pracy przypadają od soboty 3 do poniedziałku 5 kwietnia włącznie. Jeżeli chcemy wydłużyć sobie świąteczny czas, można wykorzystać urlop w Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek, czyli 1 i 2 kwietnia. Kolejno czeka na nas weekend majowy. Niestety w 2021 roku nie będzie on zbyt korzystny, gdyż 1 maj wypada w sobotę. Jednak dobra wiadomość jest taka, że skoro święto wypada w sobotę, będzie można odebrać sobie jeden dzień wolnego i wtedy długi weekend majowy znacznie się wydłuży. Miesiąc później obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. W 2021 roku ten dzień wypada 3 czerwca w czwartek. Jeśli weźmiemy urlop w piątek 4 czerwca, możemy również dłużej odpoczywać. W listopadzie natomiast, przypada Święto Wszystkich Świętych. W 2021 roku 1 listopada wypada w poniedziałek, co daje nam łącznie aż 3 dni wolnego, łącznie z weekendem październikowym. Ostatnią okazją do dni ustawowo wolnych jest Boże Narodzenie. W 2021 roku zimowe święta wypadają pechowo w sobotę i niedzielę, jednak prawdopodobnie w wielu firmach piątkowa wigilia będzie dniem wolnym za święto w sobotę.

Koncerty przełożone na 2021 rok
Najnowsze