Deszcz meteorów 2022 - kiedy i gdzie oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc!

2022-04-22 10:16
Deszcz meteorów 2022 - kiedy i jak oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc!
Autor: Laurent Laveder / Bridgeman Images/East News Deszcz meteorów 2022 - kiedy i jak oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc!

Deszcz meteorów między 15 a 30 kwietnia wzbudza dużą ciekawość internautów. Szybko przelatujący meteoryt to widok, który na długo utkwi w Waszej pamięci. Kiedy lirydy mają największą aktywność? Kiedy i o której godzinie spojrzeć na niebo? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły i poznając dokładną datę już teraz.

Spis treści

  1. Deszcz meteorów 2022 - kiedy?
  2. Deszcz meteorów 2022 - gdzie oglądać w Polsce?

Deszcz meteorów 2022 - kiedy i jak oglądać w Polsce? Lirydy rozświetlą noc i sprawią, że o sen będzie bardzo trudno! Przyciągający wzrok widok spadających meteorów od lat wzbudza społeczną ekscytację. Zawsze też to moment, kiedy naukowcy biorą teleskopy i wielogodzinnie wpatrują się w to, co dzieje się na niebie. W 1982 roku zaobserwowano 90 meteorów na godzinę i nieustannie eksperci zastanawiają się, czy ten wynik da się poprawić. Ich prędkość wynosi aż 49 km/s. Sam deszcz meteorów jest wynikiem szczątków, które pozostawiła kometa Thatcher. Corocznie w kwietniu, gdy Ziemia znajduje się w konkretnym miejscu oraz obrocie, kawałki wpadając do atmosfery i błyskawicznie się spalają. Stąd też można zaobserwować je jako długą smugę rozbłysku na niebie.

Afrykańska minifala ciepła w maju 2022 - będzie duszno. Mocny upał uderzy w Europę!

Gromee zremixował hit Blurry Eyes - Michaela Patricka Kelly'ego!

Deszcz meteorów 2022 - kiedy?

Lirydy na niebie 2022 wzbudzą duże zainteresowanie. Już teraz internauci masowo poszukują szczegółów na ich temat. Najbardziej może zainteresować was maksimum występowania deszczu meteorów. Zazwyczaj aktywność roju wypada między 16 a 30 kwietnia. W 2022 roku najwięcej meteorów ma być w nocy z 22 na 23 kwietnia. Koniecznie wtedy wybierzcie się w zaciemnione miejsce swojego miasta, by uzyskać jeszcze lepszą widoczność. Najlepiej widoczne będą po godzinie 23.

Deszcz meteorów 2022 - gdzie oglądać w Polsce?

Gdzie oglądać lirydy w Polsce 2022? Deszcz meteorów można oglądać zarówno na półkuli północnej, jak i południowej. Widoczne będą w każdym mieście, ale najlepiej widokiem będziecie się cieszyć będąc daleko od zabudowań i latarni. Eksperci szacują, że w najwyższym momencie zobaczycie 18 meteorów na godzinę.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze