Wojsko Polskie

i

Autor: bulls Wojsko Polskie

Defilada wojskowa w Warszawie 15.08.2015 = obchody Święta Wojska Polskiego. Polskie wojsko jest HARD?

2015-08-15 11:04

Defilada wojskowa ulicami Warszawy przejdzie w dzień Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia 2015 roku w stolicy będziemy mieli okazję zobaczyć czołgi i ROSOMAKI. Polska armia jest naprawdę HARD? Jakich atrakcji możemy spodziewać się podczas przemarszu defilady wojskowej z okazji Święta Wojska Polskiego 2015? Sprawdź na ESKA.pl 

Defilada wojskowa na ulicach Warszawy - będziemy mogli ją podziwiać już w najbliższą sobotę 15 sierpnia 2015 roku podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. Przypomnijmy, że ten dzień jest dniem wolnym od pracy. W tym czasie warto więc przespacerować się do centrum Warszawy. Żołnierze przejdą między innymi Alejami Ujazdowskimi. Należy pamiętać, że w dniu Święta Wojska Polskiego można spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. 

Defilada wojskowa w Warszawie 2015 - program

Co dokładnie zobaczymy podczas przemarszu defilady wojskowej w Warszawie 15 sierpnia 2015 roku. Poza żołnierzami (około 700.) obserwatorzy zobaczą sprzęt wojskowy. W defiladzie wojskowej w dniu Święta Wojska Polskiego pojawią się między innymi czołgi Leopard 2A5, HMMWV, armatohaubice Dana, haubice samobieżna Krab oraz ROSOMAKI. Co więcej, 15 sierpnia niebo nad Warszawą zapełni flota powietrzna w składzie 60 samolotów i śmigłowców takich jak F-16, Su-22, MIG-29, Mi-17, Mi-24, W-3 Sokół, C-130 Hercules oraz C-295M CASA. Nie zabraknie przelotu zespołów akrobacyjnych Biało-Czerwone Iskry oraz Orlik. W tym roku po raz pierwszy w uroczystości wezmą udział komandosi jednostki GROM, a także Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. 

Defilada wojskowa w Warszawie - próba generalna

Uroczystości obchodów Święta Wojska Polskiego będą poprzedzone próbą generalną. Ta odbędzie się w nocy z 11 na 12 sierpnia w centrum Warszawy. Próba przejścia defilady wojskowej potrwa do godziny 5 nad ranem. Próbny przejazd wojskowy odbędzie się na trasie: Al. ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, ul. Książęca, ul. Ludna. ul. Solec oraz ul. Czerniakowska. 

>> WYGRAJ ZAKŁAD Z JANKESEM!

Polub fanpage Radia ESKA na Facebooku i zobacz Jankesa śpiewającego „Thank You Very Much” w sukni Margaret na gali ESKA Music Awards 2015!  

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>

Jak wygląda szkolenie polskich żołnierzy? Z pewnością inaczej niż w teledysku Rihanny do piosenki HARD:

 

W Warszawie odbędzie się defilada wojskowa, tymczasem na eskaGO znajdziecie najlepsze filmy wojenne. Jednym z nich są Śniegi Wojny z doskonale znanym z roli Rona w Harrym Potterze - Rupertem Grintem. Oglądajcie za free już teraz: