Dawid Podsiadło mori

i

Autor: Sony Music

Dawid Podsiadło w wymownym teledysku. Ta wizja doprowadza do łez

2023-02-07 13:24

Zanim Dawid Podsiadło wyruszy w ogłoszoną pod koniec zeszłego roku trasę „PRZED I PO TOUR” zaprasza nas na spacer po Warszawie w zaskakującym, apokaliptycznym klimacie. Ten teledysk mówi więcej niż milion słów. Premiera "mori" to ciekawa koncepcja, której warto się bliżej przyjrzeć.

Jak zdradza Dawid, plan zrealizowania teledysku do utworu „mori” z ostatniego albumu „Lata Dwudzieste” nie powstał od razu.

Dawid Podsiadło - koncerty PRZED i PO Tour 2023: DATY, MIEJSCA, BILETY

“mori” to utwór który ma dla mnie tak duży ładunek emocjonalny i jest tak skupiony na przekazaniu bardzo trudnych i intymnych emocji, że nie wyobrażałem sobie żadnej ilustracji video która mogłaby iść z nim w parze. Nie planowaliśmy, że ten klip w ogóle powstanie, ale wtedy odezwał się do mnie zaprzyjaźniony reżyser Tadek Śliwa z pomysłem który nazwaliśmy roboczo “antyteledyskiem”. Zupełna pustka, miasto w odsłonie która zaskakuje i przywodzi nie tak odległe wspomnienia o czasie kiedy siedzieliśmy zamknięci w domach. I samotny spacer do którego każdy znajdzie swoją interpretację. Od razu poczułem że jednak musimy to zrobić.

Staję się lepszym człowiekiem! [Tydzień zmiany nawyków Kasi Węsierskiej] | ESKA XD - Fit vlog #64

Tadeusz Śliwa, reżyser:

Ten poruszający i piękny utwór potrzebował przestrzeni, metafory, obrazu, który pozwoli mu oddychać, pozwoli go zrozumieć, przeżyć. Co się stanie, gdy odchodzisz? Co się stanie, jak odchodzi najbliższa Ci osoba? Czy świat przestaje istnieć? Czy chcesz iść? Czy warto zostać? Czy jest z kim? Czy pomimo tłumu wokół zostajesz tutaj zupełnie sam? Ciągle pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi.

Scenariusz zakładał obecność tylko jednego aktora - zaproszenie do współpracy zgodził się przyjąć wybitny polski reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, Pan Jerzy Skolimowski który niedawno, za swój ostatni film „IO” otrzymał nominację do Oskara.

Dawid Podsiadło - zawrotna kariera, wyprzedane koncerty, świetne płyty. Najbardziej pożądany artysta w Polsce

Gdy usłyszałem „mori” i zobaczyłem zdjęcia pustej, apokaliptycznej Warszawy, nie wahałem się, by wziąć udział w tym projekcie. To moje własne klimaty - gramy do jednej bramki. - Jerzy Skolimowski

Sonda
Czy pójdziesz na koncert Dawida Podsiadło w 2023?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE