David Guetta złożył wyjątkowy hołd Avicii'emu: "czekałem na odpowiedni moment"

2019-08-24 21:55 RW
David Guetta złożył wyjątkowy hołd Avicii'emu: czekałem na odpowiedni moment
Autor: ANDER GILLENEA / AFP / EAST NEWS David Guetta złożył wyjątkowy hołd Avicii'emu: "czekałem na odpowiedni moment"

Avicii był jednym z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia. Mówi się, że za odkrycie talentu, jaki miał w sobie Tim Bergling, odpowiada David Guetta. To właśnie francuski producent miał dzielić się doświadczeniem scenicznym z młodszym kolegą. Teraz, jak przekonuje Guetta, długo czekał na to, by oddać hołd tragicznie zmarłemu, szwedzkiemu DJ-owi. O co dokładnie chodzi?

David Guetta długo zastanawiał się, w jaki sposób może oddać hołd tragicznie zmarłemu przyjacielowi, z którym spędził mnóstwo czasu w studiu nagrywając wiele znakomitych hitów. Uznał, że najlepszym sposobem, jaki zna, będzie uczczenie jego osoby poprzez swoją własną muzykę. Francuski producent wspólnie z niejakim Mortenem stworzył remiks utworu Heaven, który pochodzi z pośmiertnej płyty Tim.

David Guetta - piosenka dla Avicii

David Guetta, tak samo jak inni artyści, dziennikarze i fani, nie mógł uwierzyć w tragiczną śmierć jednego z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia. Przypomnijmy, że Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku w swoim pokoju hotelowym w Muskat w Omanie. Jak przeczytaliśmy w oświadczeniu rodziny muzyka, Szwed pozostawił po sobie list pożegnalny. Guetta tuż po tej smutnej wiadomości, napisał:

Stało się coś naprawdę strasznego. Straciliśmy przyjaciela o pięknym sercu, a świat utracił niesamowicie utalentowanego muzyka. Dziękuję Ci za piękne melodie, wspólny czas w studiu, wspólne granie i cieszenie się życiem jako przyjaciele

David Guetta oddaje hołd Avicii'emu za sprawą muzyki, a dokładniej remiksu hitu Heaven. Utwór oryginalnie został nagrany przez szwedzkiego producenta we współpracy z Chrisem Martinem z Coldplay w 2014 roku. Wiadomo, że Avicii ukończył utwór w 2016 roku, a singiel pojawił się na pośmiertnej płycie Tim w 2019 roku. Z pewnością remiks piosenki Heaven to jest coś, z czego Avicii byłby zadowolony i dumny. David Guetta o nowej wersji i uhonorowaniu Tima Berglinga powiedział:

Od dłuższego czasu chciałem zrobić coś, aby uhonorować Avicii'ego, ale czekałem na odpowiedni moment. Po pierwszym usłyszeniu Heaven zaskoczyło mnie brzmienie, tekst i wokale Chrisa Martina. Tym, co czyni utwór wyjątkowym jest to, że Chris Martin zawsze był wielką inspiracją dla całego zespołu Coldplay, ale również zarówno dla Tima, jak i dla mnie. Dlatego czułem, że to właściwy moment na remiks tego utworu, jako hołdu dla Tima.

Na dobre David Guetta zaczął współpracować z Aviciim w 2011 roku, kiedy to szykował się do wydania albumu Nothing But The Beat. Na dwupłytowym krążku znalazł się utwór Sunshine, za który artyści otrzymali nominację do nagrody Grammy. W 2014 roku pojawił się singiel Lovers on the Sun, za który produkcyjnie współodpowiada szwedzki producent.

Najnowsze