David Guetta złożył wyjątkowy hołd Avicii'emu: "czekałem na odpowiedni moment"

2019-08-24 21:55
David Guetta złożył wyjątkowy hołd Avicii'emu: czekałem na odpowiedni moment
Autor: ANDER GILLENEA / AFP / EAST NEWS David Guetta złożył wyjątkowy hołd Avicii'emu: "czekałem na odpowiedni moment"

Avicii był jednym z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia. Mówi się, że za odkrycie talentu, jaki miał w sobie Tim Bergling, odpowiada David Guetta. To właśnie francuski producent miał dzielić się doświadczeniem scenicznym z młodszym kolegą. Teraz, jak przekonuje Guetta, długo czekał na to, by oddać hołd tragicznie zmarłemu, szwedzkiemu DJ-owi. O co dokładnie chodzi?

David Guetta długo zastanawiał się, w jaki sposób może oddać hołd tragicznie zmarłemu przyjacielowi, z którym spędził mnóstwo czasu w studiu nagrywając wiele znakomitych hitów. Uznał, że najlepszym sposobem, jaki zna, będzie uczczenie jego osoby poprzez swoją własną muzykę. Francuski producent wspólnie z niejakim Mortenem stworzył remiks utworu Heaven, który pochodzi z pośmiertnej płyty Tim.

David Guetta - piosenka dla Avicii

David Guetta, tak samo jak inni artyści, dziennikarze i fani, nie mógł uwierzyć w tragiczną śmierć jednego z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia. Przypomnijmy, że Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku w swoim pokoju hotelowym w Muskat w Omanie. Jak przeczytaliśmy w oświadczeniu rodziny muzyka, Szwed pozostawił po sobie list pożegnalny. Guetta tuż po tej smutnej wiadomości, napisał:

Stało się coś naprawdę strasznego. Straciliśmy przyjaciela o pięknym sercu, a świat utracił niesamowicie utalentowanego muzyka. Dziękuję Ci za piękne melodie, wspólny czas w studiu, wspólne granie i cieszenie się życiem jako przyjaciele

David Guetta oddaje hołd Avicii'emu za sprawą muzyki, a dokładniej remiksu hitu Heaven. Utwór oryginalnie został nagrany przez szwedzkiego producenta we współpracy z Chrisem Martinem z Coldplay w 2014 roku. Wiadomo, że Avicii ukończył utwór w 2016 roku, a singiel pojawił się na pośmiertnej płycie Tim w 2019 roku. Z pewnością remiks piosenki Heaven to jest coś, z czego Avicii byłby zadowolony i dumny. David Guetta o nowej wersji i uhonorowaniu Tima Berglinga powiedział:

Od dłuższego czasu chciałem zrobić coś, aby uhonorować Avicii'ego, ale czekałem na odpowiedni moment. Po pierwszym usłyszeniu Heaven zaskoczyło mnie brzmienie, tekst i wokale Chrisa Martina. Tym, co czyni utwór wyjątkowym jest to, że Chris Martin zawsze był wielką inspiracją dla całego zespołu Coldplay, ale również zarówno dla Tima, jak i dla mnie. Dlatego czułem, że to właściwy moment na remiks tego utworu, jako hołdu dla Tima.

Na dobre David Guetta zaczął współpracować z Aviciim w 2011 roku, kiedy to szykował się do wydania albumu Nothing But The Beat. Na dwupłytowym krążku znalazł się utwór Sunshine, za który artyści otrzymali nominację do nagrody Grammy. W 2014 roku pojawił się singiel Lovers on the Sun, za który produkcyjnie współodpowiada szwedzki producent.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze