Daria Zawiałow

i

Autor: AKPA Daria Zawiałow - premiera albumu "Dziewczyna Pop" zaplanowana na paździerink 2023

Albumy muzyczne 2023

Daria Zawiałow zapowiada nowy album! "Dziewczyna Pop" ukaże się jesienią 2023

2023-09-15 15:13

Wszystkie szczegóły dotyczące nowego wydawnictwa Darii zostały ujawnione! Data premiery, trzy okładki albumu, tracklista podzielona na rozdziały, wyczekiwany gość i wiele więce. Zamiłowanie Darii Zawiałow do muzycznych podróży i koncept albumów weszło na nowy poziom wraz z odsłonięciem wszystkich szczegółów dotyczących jej czwartego albumu!

Nowa płyta artystki będzie nosić tytuł „Dziewczyna Pop” i ukaże się 20 października 2023. Ruszyła już przedsprzedaż albumu na CD i LP w trzech różnych wersjach oraz dedykowanego merchandisingu.

Na fanów, na stronie DziewczynaPop.pl czekają także pre-orderowe bonusy oraz niespodzianka od Yves Saint Laurent, którego Daria została niedawno pierwszą polską ambasadorką, tym samym dołączając do zaszczytnego i elitarnego grona 23. ambasadorów marki na całym świecie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Daria Zawiałow jako ośmiolatka. Zaczynała w Od przedszkola do Opola

Mellina #30: Daria Zawiałow: to był mój najgorszy koncert. Zjadł mnie stres. Stres mną zawładnął

Podróż w czasie Darii Zawiałow

W streamingu z kolei, Daria jako pierwsza polska wokalistka we współpracy ze Spotify, zapowiedziała swój album za pośrednictwem Countdown Page, które pozwala użytkownikom platformy zapisać przedpremierowo album w swoich bibliotekach. Jak zapowiada artystka – niespodzianek przygotowanych z cyfrowym gigantem ma jeszcze kilka w zanadrzu.

Dotychczas album był zapowiadany trzema singlami, w tym „FIFI HOLLYWOOD”, który zdążył się wspiąć na szczyt polskiego Airplaya (zestawienia najczęściej odtwarzanych utworów we wszystkich stacjach radiowych w Polsce), pokryć się Złotem oraz uplasować się w czołówce najchętniej streamowanych utworów tego lata na Spotify!

Nowy krążek artystki będzie podzielony na trzy rozdziały. Pod każdym z nich kryją się cztery premierowe utwory, a wraz z nimi osobna historia, warstwa wizualna i miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych – bo to tam, po Helsinkach oraz Japonii, artystka zabiera swoich fanów na wycieczkę.

Pierwszy z segmentów albumu - 92’ - to podróż nie tylko do onirycznego i słonecznego Los Angeles, ale przede wszystkim podróż w czasie - do czasów pierwszych miłości, rozczarowań i pożegnań w życiu Darii.

Rozdział Pete Stop opowiadać będzie o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym, życiowym pędzie i zaczęła marzyć o miłości i potrzebie stabilizacji. Z tego rozdziału pochodzi najnowszy singiel „Z Tobą na chacie”, który był inspirowany podróżą wokalistki do Nowego Jorku w 2022 roku. Rok później, Daria nagrała tam teledysk do tego utworu oraz zrealizowała kolejną część materiałów wizualnych do całego projektu.

Ostatnia część tryptyku – rozdział Backdoor – to rozmyślanie artystki nad tym „co by było gdyby…”. Utwory te od strony lirycznej są w głównej mierze abstrakcją i wytworem wyobraźni Darii. Jak sama opowiada:

Są krzywym zwierciadłem moich obaw i lęków, które otworzyły tytułowe tylne drzwiczki w mojej głowie, których chyba nigdy nie chciałam otwierać. (…) Osadziłam ten rozdział na bezkresnej pustyni, na totalnym pustkowiu – nieopodal Arizony, tak aby zintensyfikować u odbiorcy poczucie bezsilności i samotności.

"Dziewczyna Pop" - Co wiemy o nadchodzącej płycie Darii Zawiałow?

Jeszcze we wrześniu pojawi się ostatni singiel zwiastujący „Dziewczynę Pop”! Dokładna data premiery oraz tytuł piosenki nie są jeszcze znane.

Tracklista albumu zdążyła już wzbudzić emocje wśród fanów, a wszystko za sprawą jedynego gościa, który pojawi się na krążku. W utworze „SUPRO”, który otwiera rozdział Backdoor, usłyszymy Taco Hemingway’a. Daria niejednokrotnie w wywiadach otwarcie przyznawała, że jest to jej ulubiony wykonawca na polskim rynku muzycznym, a fani obojga artystów na to połączenie czekali od paru ładnych lat!

Wszystkie utwory, które trafią na czwarty album Darii powstały we współpracy z Bartoszem Dziedzicem – producentem odpowiedzialnym za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło.

Przy tworzeniu albumu duetowi od strony muzycznej przyświecały gitarowe lata dziewięćdziesiąte, a lirycznie Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach – pisać o nich bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka.

Daria Zawiałow - jesienna trasa koncertowa 2023

Chwilę po premierze płyty, artystka wyruszy w trasę koncertową, która obejmować będzie sześć największych hal koncertowych w Polsce! Bilety na TRASĘ 92’ są już w sprzedaży.

TRASA 92’

  • 02.12.23 - Warszawa / COS TORWAR „Koncert Premierowy” (bilety na https://ebilet.pl)
  • 16.02.24 - Gdańsk / ERGO ARENA
  • 24.02.24 - Wrocław / HALA STULECIA
  • 09.03.24 - Kraków / TAURON ARENA KRAKÓW
  • 30.03.24 - Poznań / SALA ZIEMI
  • 28.04.24 - Warszawa / COS TORWAR
Listen on Spreaker.