Czy wrócą mrozy? Wskaźniki na termometrach ponownie pokażą BARDZO NISKIE temperatury

2021-01-20 11:56 MK
Śnieżyca
Autor: Pawel Marcinko/KFP/REPORTER

Ostatnie dni sprawiły, że na nowo poczuliśmy, co to znaczy prawdziwa zima. Temperatury powyżej dwudziestu stopni na minusie, zamiecie śnieżne i alerty pogodowe - tak wyglądała nasza codzienność. Obecnie za oknem można jednak zaobserwować znaczne ocieplenie. Czy to już koniec zimy? A może mrozy jeszcze powrócą?

Prognoza pogody - czy to już koniec zimy? A może mrozy ponownie zaatakują? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej internautów zaskoczonych zmianą pogody. Ostatnie dni były zdecydowanie najmroźniejszymi od dawna. Wskaźniki na termometrach wskazywały w całym kraju bardzo niskie temperatury. W niektórych rejonach sięgnęły one nawet 25 stopni Celsjusza na minusie. Dodatkowo ziściły się marzenia uczniów o białych feriach. W drugim tygodniu ferii zimowych porządnie sypnęło śniegiem, który do tej pory utrzymuje się na powierzchni w zdecydowanej większości kraju. Nie obyło się też bez alertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aktualnie odczuwalne jest jednak znaczne ocieplenie. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków środa okazała się być najcieplejszym od ponad tygodnia dniem, kiedy to wskaźniki ponownie pokazały temperatury dodatnie. Czy tym samym możemy powiedzieć do widzenia srogiej zimie? Co mówią prognozy długoterminowe?

Prognoza pogody - czy wrócą mrozy?

Prognozy na najbliższe dni nie ucieszą ciepłolubnych mieszkańców Polski. Wszystko wskazuje na to, że po weekendzie wskaźniki na termometrach z powrotem będą pokazywać temperatury poniżej zera. Co więcej, dr Marek Kuczera, meteorolog i fizyk atmosfery z Uniwersytetu Karola w Pradze, który przewidział nadejście mrozów w styczniu, poinformował na swojej stronie internetowej o ich kolejnej fali na przełomie stycznia i lutego. Zgodnie z jego opinią drugi szczyt ma przynieść temperatury na poziomie -30 °C w Europie, w tym także w Polsce. Przypominamy, że do prognoz długoterminowych zawsze należy podchodzić z dystansem.

Śnieżyca w Warszawie
Najnowsze