messenger

i

Autor: Hollandse Hoogte/Jaap Arriens/EAST NEWS

Czy to koniec Messengera? Nowa aplikacja podbija rynek

2021-01-14 12:39

Czy to koniec popularnego komunikatora do rozmów? Messenger ma sporą konkurencję, a jest nią apka, która od niedawna skradła serce wielu użytkowników. Mowa o nowej i jak się okazuje bezpiecznej opcji, jaką jest Signal. To poważna konkurencja nie tylko dla Messengera, ale także dla WhatsApp'a.

Messenger - czy to koniec aplikacji? Niedawno pojawił się na rynku nowy komunikator, który jak się okazuje podbija sieć i jest mocnym konkurentem dla Messengera czy nawet WhatsApp'a. Jest bardziej bezpieczny, ma inne i przydatne opcje, a w dodatku nie śledzi naszych ruchów. O jaką nowość chodzi? Mowa oczywiście o darmowym komunikatorze Signal, który potrafi ułatwić komunikację wielu osobom. Aplikacji można używać na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Google Android lub Apple iOS, ale także na komputerach. Warto jednak nakreślić, że jeśli chcemy korzystać z komunikatora na komputerze i tak musimy mieć zainstalowaną apkę na swoim telefonie.

Jak wynika z wielu internetowych opinii, aplikacja Signal jest najbezpieczniejszą opcją. Komunikator chroni prywatność użytkownika, nie wykorzystuje jego danych, a także nie przechowuje informacji o kontaktach i nigdzie ich nie rozsyła. Co jeszcze musicie wiedzieć na temat nowego hitu? Dlaczego Messenger może być przez to nieco zagrożony?

QUIZ Czy jesteś uzależniony od Facebooka? Wynik może szokować

Pytanie 1 z 10
Pierwsze nad czym zastanawiasz się rano po przebudzeniu to:

Messenger ma konkurencję

Choć Messenger jest jednym z najbardziej znanych komunikatorów, to może czuć się nieco zagrożony. Nie oznacza to jednak jego koniec - większość użytkowników czuje do niego mocne przywiązanie. Jeśli jednak chodzi o nową aplikację Signal ma ciekawe opcje, a w dodatku dba o prywatność swoich użytkowników. Prosta apka w obsłudze pozwala na wyłączenie opcji robienia zrzutów ekranu, a także nie gromadzi danych o naszych rozmowach. Identyfikatorem w apce Signal jest numer telefonu, podobnie jak z WhatsApp'em. Jako ciekawostkę warto zdradzić, że w ciągu tygodnia apkę Signal pobrało blisko 7,5 miliona nowych użytkowników.

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!