Czy można zbierać cukierki w Halloween 2022? Czy można obchodzić Halloween w Polsce?

i

Autor: canva.com Czy można zbierać cukierki w Halloween 2022? Czy można obchodzić Halloween w Polsce?

Czy można zbierać cukierki w Halloween 2022? Czy można obchodzić Halloween w Polsce?

2022-10-29 15:31

Czy można zbierać cukierki w Halloween 2022? Jedna z ulubionych zabaw najmłodszych, z każdym kolejnym rokiem zyskuje na popularności. Dzieci chodzą po domach i proszą gospodarzy o słodki poczęstunek. W przeciwnym razie grożą jakimś psikusem.

Spis treści

  1. Czy można zbierać cukierki na Halloween 2022? 
  2. Halloween - co to za święto?

Czy można zbierać cukierki w Halloween 2022? Od kilku lat pojawiają się wątpliwości w temacie obchodzenia tego dnia w Polsce. A tym bardziej uczenia dzieci tradycji Halloween poprzez wysyłanie ich po domach i zbierania przez nie słodkości. Od kilku lat pojawiają się opinie, że zwyczaj związany z maskaradą powinien być zakazany w naszym kraju. Kilka lat temu zabawa Cukierek albo psikus wywołała dyskusję w Sejmie. Wszystko za sprawą petycji, jaka wpłynęła i była związana z tym, że w przeddzień święta zmarłych nie wolno przebierać się za kościotrupa, czarownicę, diabła lub inną siłę, która kojarzy się ze strachem. Fragment treści zawiadomienia, które anonimowy obywatel przesłał do izby, brzmiała: Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni. Co więcej, cała treść poparta jest projektem ustawy o wspieraniu tradycji narodowych RP.

Halloween 2022 - stroje, kostiumy i dekoracje. Najlepsze pomysły na 31 października!

OTO POLSKI MrBEAST [FRIZ vs CZVJNIK vs REZIGIUSZ] | ESKA XD - Hotplota #60

Czy można zbierać cukierki na Halloween 2022? 

Halloween w Polsce obchodzi się od początku lat 90. Co prawda nie jest to święto tak duże, jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych, to jednak cieszy się coraz większą popularnością. W czasie trwania Halloween można bawić się w apple bobbing, czyli gryzienie jabłka bez pomocy rąk, bali halloweenowych, czy też chodzenie po domach i krzyczenie: cukierek albo psikus. Właśnie ta ostatnia zabawa, w czasie której prosi się o cukierki lub ostrzega przed popełnieniem złośliwego żartu, miałaby drogo kosztować, jeśli kiedykolwiek zostanie przegłosowana w Sejmie. Możliwe jest 500 złotych mandatu lub kara ograniczenia wolności do minimum 15 dni. Obecnie zabawa nie jest zabroniona!

Halloween - co to za święto?

Czym jest święto Halloween? Starożytni Celtowie wierzyli, że z końcem lata dusze zmarłych błąkają się po ziemi i mogą przechwycić ciała żywych. Sami przebierali się za demony, by je przepędzić. Halloween szczególnie i hucznie obchodzi się oczywiście w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii. Święto to kojarzone jest przede wszystkim z dynią, z groźnym wzrokiem i wyszczerbionymi zębami.

Czy 2 listopada jest wolny? Czy 2.11.2022 idziemy do szkoły i pracy?

Sonda
Czy obchodzisz Halloween?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE