Sala lekcyjna w szkole

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Czy jest szansa na zdalne do marca? Minister edukacji nie ma wątpliwości!

2021-12-15 12:26

Nauka zdalna od 20 grudnia to już fakt. Minister edukacji podpisał stosowne rozporządzenie dotyczące zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach w całej Polsce. Wielu uczniów ma jednak nadzieje na to, że zdalne nauczanie zostanie przedłużone do marca. Czy są na to szanse? Szef MEiN nie ma żadnych wątpliwości. Wydał jasny komunikat w tej sprawie.

Czy jest szansa na zdalne do marca? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów. Jak już doskonale wiadomo, nauka zdalna w grudniu 2021 to fakt. Taką informację przekazał sam minister zdrowia Adam Niedzielski podczas jednej z konferencji prasowych. Szef Ministerstwa Zdrowia ogłosił, że ponowne zawieszenie zajęć stacjonarnych w całej Polsce nastąpi dokładnie 20 grudnia i będzie trwało do 9 stycznia. W międzyczasie uczniowie odpoczną od zajęć lekcyjnych, a to wszystko za sprawą odbywającej się w dniach 23 grudnia - 2 stycznia przerwy świątecznej od szkoły. Informację tę potwierdził także minister edukacji, podpisując odpowiednie rozporządzenie. W głowach wielu uczniów zakiełkowała jednak myśl dotycząca przedłużenia nauki zdalnej aż do marca. Ma to związek z wypadającymi na przełomie stycznia i lutego feriami zimowymi. Czy są szanse na zdalne w marcu 2022 roku? Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki wypowiedział się na ten temat, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Można wnioskować, że nie wszyscy będą zadowoleni.

Sonda
Czy zdalne nauczanie w szkołach powinno być przedłużone?

Czy są szanse na zdalne do marca?

Nauka zdalna do marca 2022 to marzenie wielu uczniów. Minister edukacji Przemysław Czarnek nie miał dobrych wieści do przekazania podczas wizyty w Polsat News. Szef MEiN zapowiedział, że powrót do nauki stacjonarnej w styczniu jest już przesądzony.

Trzy dni będzie zdalnej nauki w przyszłym tygodniu oraz trzy dni po świętach, cztery w zasadzie, bo jeszcze 7 stycznia, a potem wracamy do stacjonarnej nauki i pracy, co do tego wątpliwości nie ma - wyznał.

Oznacza to, że 10 stycznia nastąpi odwieszenie zajęć odbywających się w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Viki Gabor śpiewa o TOKSYCZNEJ MIŁOŚCI