Cyklon Sebastian - ATAK zimy w całej Polsce! Śnieżyce i siarczysty mróz

2019-11-30 19:35 RW
Cyklon Sebastian - ATAK zimy w całej Polsce! Śnieżyce i siarczysty mróz
Autor: Marek Maliszewski/REPORTER / EAST NEWS Cyklon Sebastian - ATAK zimy w całej Polsce! Śnieżyce i siarczysty mróz

Cyklon Sebastian spowoduje, że pogoda w Polsce gwałtownie się zmieni. Meteorolodzy spodziewają się śniegu, deszczu, silnego wiatru i minusowych temperatur. Gdzie Cyklon Sebastian najbardziej da o sobie znać? Gdzie największe opady białego puchu? Przekonajcie się sprawdzając najnowsze przewidywania - na ESKA.pl

Cyklon Sebastian namiesza i sprawi, że aura w Polsce będzie bardzo zimowa! Jaka pogoda w Polsce przez Cyklon Sebastian? Spadnie śnieg, będzie mocno wiało, a przy tym zrobi się nieprzyjemnie zimno. Jeszcze 28 i 29 listopada można liczyć na dość wysokie temperatury. W tych dniach termometr w większej części naszego kraju w najwyższym momencie pokaże od 7 do 10 stopni Celsjusza. Spodziewana jest mżawka, która może utrudnić jazdę kierowcom. Zachowajcie czujność i bądźcie ostrożni. Wyjątkiem będzie pogoda na Dolnym Śląsku. W miastach z tego województwa pojawi się słońce i temperatury 12-13 stopni Celsjusza. Cyklon Sebastian zmienił pogodę w Wielkiej Brytanii, a teraz, jak wynika z najnowszych danych zmierza przez Kanał La Manche, Morze Północne i dotrze do Danii, południe Szwecji i na pewno da o sobie znać w Polsce. Szczególne zagrożenie występuje w północnej części naszego kraju. Cyklon Sebastian w Polsce namiesza w pogodzie z 29 na 30 listopada. W Trójmieście, Elblągu, Olsztynie i Suwałkach spodziewany jest silny wiatr i obfite opady śniegu. Dzień później śnieg i śnieg z deszczem przewidywany jest w innych miastach - w centrum, na wschodzie i południu. 

Cyklon Sebastian - pogoda w Polsce

Śnieg w Polsce w większości miast ma spaść na początku grudnia. Opadom towarzyszyć może silny wiatr i siarczysty mróz. Pomimo tego, że na termometrach będzie od 1-4 stopni Celsjusza, to jednak temperatura odczuwalna będzie dużo niższa - nawet -6 stopni. Dodatnia temperatura spowoduje, że biały puch szybko zniknie z chodników i dróg. Zdecydowanie szybciej niż oblodzenie, więc pora zmienić opony w samochodzie na zimowe.

Cyklon Sebastian odpuści od 2 grudnia. Wtedy w wielu miastach pojawi się słońce, ale niestety nie będzie cieplej. Na termometrach maksymalnie 1 stopień Celsjusza w dzień i maksymalnie -11 stopni Celsjusza w nocy. 

Najnowsze