Coca-Cola wspiera służby medyczne i przedsiębiorców w walce ze skutkami pandemii! Jak udało się pomóc?

2020-07-20 9:31 Materiał sponsorowany aw
Coca-Cola
Autor: Materiały Prasowe

Pandemia koronawirusa bardzo mocno odbiła się praktycznie na każdym z nas. Niezależnie od tego, czym się na co dzień zajmujemy, co robimy, gdzie pracujemy - wszyscy musieliśmy dostosować się w jakiś sposób do nowej, niełatwej sytuacji. Do pomocy w walce ze skutkami pandemii dołączyły także duże i znane marki jak Coca-Cola, która wsparła zarówno służby medyczne, jak i przedsiębiorców, których koronawirus dotknął wyjątkowo boleśnie.

Coca-Cola przeznaczyła 7,5 mln zł na pomoc w walce ze skutkami pandemii. Takie zaangażowanie okazało się niezwykle istotne w sytuacji, z jaką musieliśmy się mierzyć. Od początku pandemii Coca-Cola w Polsce wspierała personel medyczny szpitali jednoimiennych, DPS-y i banki żywności, przekazując produkty, a także dołączając do Funduszu Interwencyjnego WOŚP, dzięki któremu do szpitali trafiło ponad 157 kardiomonitorów wspierających leczenie zarażonych koronawirusem.

Coca-Cola wspiera gastronomię

Już w pierwszych tygodniach po wybuchu pandemii system firm Coca-Cola w Polsce opracował plan natychmiastowej pomocy, którego celem było wsparcie przedsiębiorców w okresie lockdown oraz pomoc w powrocie do dawnej kondycji. Działania firmy skupiały się na:

  • pomocy utrzymania płynności finansowej lokali gastronomicznych,
  • przekazaniu blisko 750 tysięcy napojów Coca-Cola, dołączanych do zamówień na wynos,
  • przeprowadzeniu  bezpłatnych webinarów, dzięki którym przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się m.in. jak uzyskać dofinansowanie z tarczy pomocowej, a także skorzystać z dostępnych narzędzi, aby powrócić do dawnej kondycji,
  • stworzeniu dedykowanych promocji na sezon letni,
  • kontynuacji programu wyposażenia punktów gastronomicznych w okresie wakacyjnym.

Działania Coca-Cola dotarły do blisko 5 000 lokali gastronomicznych w całej Polsce, a już niebawem firma planuje wdrożyć kolejne aktywności na rzecz branży gastronomicznej!

Najnowsze