Co ze zmianą czasu w Polsce? Kiedy i w którą stronę przesuwamy wskazówki?

zmiana czasu
Autor: Pixabay.com

Zmiana czasu z letniego na zimowy w 2020 roku zbliża się wielkimi krokami! Już w ostatni weekend października przedstawimy nasze zegarki. Kiedy i w którą stronę przesuwamy wskazówki? Szczegółowe informacje znajdziecie na ESKA.pl!

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2020 – kiedy dokładnie i w którą stronę przesuwamy wskazówki? Okazuje się, że bardzo dużo osób szuka informacji na temat nadchodzącej zmiany czasu i to ostateczny moment, aby dowiedzieć się czegoś na ten temat. Śpimy dłużej czy krócej? W którą stronę należy przestawić wskazówki zegara? Już na ESKA.pl odpowiadamy na wszystkie te pytania, ponieważ zmiana czasu z letniego na zimowy w 2020 roku zbliża się nieubłaganie. Otóż zmiana czasu z letniego na zimowy 2020 nastąpi w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października. 

W Polsce zmiana czasu pojawiła się pierwszy raz w 1919 roku, jednak moment ten nie jest uwielbiany przez Polaków. Okazuje się że ponad 78 procent dorosłych Polaków jest za tym, by nie przestawiać zegarków. Likwidacja zmiany czasu być może odbędzie się w 2022 roku, jednak obecnie się na nią nie zanosi.

Zmiana czasu 2020 - kiedy i w którą stronę przesuwamy wskazówki?

Zmiana czasu 2020 odbędzie się w ostatni weekend października z soboty 24 na niedzielę 25.10.2020. O godzinie 3:00 przesuniemy wskazówki zegara o godzinę do tyłu, czyli na godzinę 2:00 w nocy, dzięki czemu przez najbliższe miesiące będziemy spać godzinę dłużej niż zwykle.

Bajecznie drogi zegarek Roberta Lewandowskiego. Kosztuje fortunę! | Futbologia
Najnowsze