Co to znaczy xD, #tbt, nwm i YOLO? Kim jest tumblr girl? Rozpracowujemy internetowy slang!

2016-05-07 15:46
Co to znaczy xD, #tbt, swag i yolo? Kim jest tumblr girl? Rozpracowujemy internetowy slang!
Autor: Fot. eska.pl Internetowy slang na ESKA.pl

Przeglądając internet i portale społecznościowe spotykasz oznaczenia, których nie rozumiesz? Znajomi piszą Ci yolo, a Ty nie wiem o czym mowa? Głowa do góry. Na ESKA.pl rozpracowujemy skróty i oznaczenia, których używają internauci. 

Co to znaczy xD, #tbt, nwm i YOLO? Zadajesz sobie takie pytani przeglądając Facebooka, Twittera i Instagram? A jakby tego było mało nie wiesz też kim jest tumblr girl? Spokojnie to tylko internetowy slang, z którego korzystają użytkownicy serwisów społecznościowych. Każde określenie ma swoje wyjaśnienie, a my zebraliśmy te pojęcia w jednym miejscu i specjalnie dla Was rozpracowujemy internetowy slang na ESKA.pl ;)

>> Co to znaczy SWAG, tweet, hashtag? Kim jest it-girl, a kim szafiarka? Młodzieżowy slang na ESKA.pl - SŁOWNIK cz. 1

Kim jest tumblr girl?

Tumblr girl - pojęcie to wywodzi się od serwisu Tumblr. To właśnie tam młode, ładne dziewczyny prowadzą swoje blogi - stąd określenie tumblr girl. Często ich zdjęcia wyróżniają charakterystyczne stroje, fryzury, ujęcia i gadżety m.in. iPhone itp.

Co to znaczy ^^?

^^ - to oznaczenie uniesionych do góry brwi. Najczęściej jest wyrazem dobrego humoru i radości.

Co znaczy xD?

xD to emoticon oznaczający śmiech, taki do łez. Skrótu często używa się w rozmowach online i sms.

>> Co znaczy XD, zw, foch? Noob, idk, yep? Młodzieżowy slang na ESKA.pl - SŁOWNIK cz. 2

Co to znaczy #tbt?

Często, szczególnie na Instagramie użytkownicy korzystają z hashtagu #tbt. Najczęściej oznaczane są nim stare zdjęcia. Zastanawiasz się dlaczego? Skrót tbt oznacza Throwback Thursday, chodzi tu o czwartkowe udostępnianie pamiątkowych fotek. Mistrzem wspominkowych zdjęć jest Jutstin Bieber, który chętnie wspomina swój związek z Seleną Gomez. 

Co to znaczy #ootd?

Kolejny popularny hashtag to #oodt. Co oznacza? Rozwiniecie skróu to outfit of the day, w tłumaczeni to strój dnia. 

Co to znaczy nwm?

Nwm to skrót, którego bardzo chętnie używa młodzież w rozmowach online ze swoimi rówieśnikami. NWM to po prostu nie wiem. Skrótu używa się, by zbędnie się nie rozpisywać.

>> Co znaczy thug life, keep calm oraz btw? SŁOWNIK cz. 3

Co znaczy YOLO

YOLO, czyli You Only Live Once. Tłumacząc na język polski - żyje się tylko raz. Określenie to oznacza spontaniczność w działaniu, szaleństwo i młodość. Zdarza się, że YOLO używa się także jako wymówki dla nieodpowiedzialnych zachowań. 

Co oznacza kk? 

KK to skrót od ok, ok. KK w wiadomości oznacza zgodę, przyznanie komuś racji itp.

 

KL

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze