line-up

i

Autor: TOMASZ RADZIK

Co to jest line-up?

2019-04-12 17:50

Zbliża się ukochany, wakacyjny czas. Wraz z nim powracają największe festiwale, podczas których będziemy mieli okazję usłyszeć zarówno polskie, jak i światowe gwiazdy muzyki. Podczas ogłoszeń kolejnych artystów, którzy uświetnią koncerty, często pojawia się wyrażenie line-up. Co ono oznacza i co ma wspólnego z festiwalami?

Co to jest line-up? Wakacje, słońce, znajomi i... dobra muzyka! Tego właśnie potrzeba do pełni szczęścia. Wielkimi krokami zbliżają się największe festiwale muzyczne. W Polsce wśród najbardziej popularnych należy wymienić: Orange Warsaw Festival, Open'er Festival oraz Sunrise Festival. Organizatorzy ogłosili już pierwsze gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznych edycji. Pojawiło się wówczas wyrażenie line-up. Co ono oznacza?

Przeczytaj także: K-pop - co to jest? Poznajcie muzykę, która podbija świat

Zobacz: Tomáš Jeřábek - kim jest autor słów o pomidorku?

Line-up - co to jest?

Line-up to nic innego jak lista artystów, którzy wystąpią podczas danego wydarzenia. Na tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival wystąpią między innymi Solange, Marshmello, Quebonafide, Miley Cyrus, Troye Sivan, The Raconteurs. To oni właśnie wchodzą w skład line-upu.