Ciepła i złota jesień nareszcie w Polsce! Całkowita zmiana pogody zadowoli wszystkich

2022-10-05 16:32
Złota jesień
Autor: Pixabay

Tak bardzo wyczekiwana przez wszystkich złota jesień w końcu dotarła do Polski. Synoptycy zapowiadają zmiany pogody, które tym razem powinny ucieszyć. Według najnowszych prognoz w końcu będzie ciepło! Na termometrach zobaczymy temperatury osiągające, a nawet przekraczające 20 stopni. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie najcieplej.

Tegoroczna jesień nie była dla nas łaskawa. Wrzesień przyniósł znaczące ochłodzenie, które zapisało się w historii naszego kraju. Jak stwierdzili synoptycy, tak zimno w pierwszej połowie tego miesiąca nie było od ponad 14 lat. Sporym zaskoczeniem dla wszystkich okazały się opady śniegu w górach! W weekend 17-18 września grubość pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu przekroczyła 17 centymetrów. Na szczęście, jak wskazują najnowsze prognozy pogody, po kilku tygodniach nieustannego chłodu w Polsce w końcu zapanuje tak bardzo wyczekiwana przez wszystkich ciepła i złota jesień. Wraz z dotarciem antycyklonu do naszego kraju napłynie cieplejsze powietrze z zachodu i południowego zachodu Europy, co oczywiście znajdzie swoje odbicie na termometrach. Temperatura miejscami osiągnie, a nawet przekroczy 20 stopni. 

Pogoda w listopadzie 2022. Pierwszy śnieg już na horyzoncie!

Czy VIKI GABOR zna stare hity DODY, AVRIL i BRITNEY?

Pogoda na październik 2022 - powrót ciepła

Przełomowa dla pogody w Polsce okazała się być środa, 5 października. Tego dnia temperatura w Polsce na przeważającym obszarze wzrosła średnio do 17 stopni, a na zachodzie i południowym zachodzie, np. we Wrocławiu, osiągnęła wartość 21 stopni. Jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, powiew ciepła tej jesieni będzie możliwy w Polsce znacznie dłużej niż zakładały to wcześniejsze prognozy, bo aż do drugiej dekady października. Prognozuje się, że w kolejnych dniach temperatury mogą osiągnąć wartości przekraczające nawet 23 stopnie.

Sonda
Lubisz jesień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze