Chwilowe ocieplenie i WIELKI mróz?! Prognoza pogody na styczeń 2022 szokuje!

2022-01-03 16:03
Zima w Polsce
Autor: MAREK DYBAS/REPORTER

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Przełom grudnia i stycznia przyniósł nieoczekiwane zmiany. Po białych świętach, które początkowo wcale nie miały być białe, w naszym kraju zapanowało ocieplenie. Lody stopniały, a wskaźniki na termometrach znów pokazały temperatury dodatnie. To jednak nie koniec mrozów. Druga połowa stycznia może przynieść wielkie zaskoczenie.

Chwilowe ocieplenie i wielki mróz? Najnowsze prognozy pogody na styczeń 2022 nie napawają optymizmem ciepłolubnych osób. Zgodnie z zapowiedziami ekspertów pogodowych koniec grudnia przyniósł silne mrozy. Co więcej, po raz pierwszy od dawna doczekaliśmy się nawet względnie białych świąt Bożego Narodzenia, mimo że prognozy oparte na poszczególnych modelach mówiły co innego. Nowy rok 2022 przyniósł jednak zmiany w pogodzie. Wskaźniki na termometrach znów poszybowały powyżej zera, a zalegający dniami biały puch stopniał. Jeśli myśleliście, że to już definitywny koniec zimy, byliście w błędzie. Synoptycy nie mają wątpliwości, że mróz jeszcze zawita do Polski tej zimy. W styczniu 2022 w Europie będzie można odnotować rekordy zimna. W naszym kraju nie będą one tak siarczyste, jak na przykład na północy kontynentu, ale mogą dać się we znaki.

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?

Pogoda na styczeń 2022 - ocieplenie, a potem wielki mróz?

Długoterminowe prognozy pogody mają to do siebie, że należy je traktować z dystansem. Część z nich, jak chociażby te dotyczące mrozu pod koniec grudnia, znajduje swoje pokrycie w rzeczywistości. Najnowsze mówią o tym, że mróz powróci do Polski w drugiej połowie stycznia. Nie będzie on jednak silny.

Końcówka pierwszego tygodnia stycznia przyniesie ochłodzenie. W wielu regionach kraju pojawi się mróz całodobowy. Nie będzie to jednak silny spływ arktycznego chłodu do Polski - można przeczytać na stronie Fani Pogody.

Sara James o Eurowizji Junior 2021. Nie pojechała po to, by wygrać!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze