Chiński Nowy Rok 2020 - jakie zwierze jest jego patronem, ile trwa i kiedy się rozpoczyna?

2019-12-30 9:00 AD
Chiński horoskop
Autor: Canva.com

Chiński Nowy Rok nadchodzi! Nie jest to jednak takie samo święto jak nasz Sylwester. Główną różnicą jest dzień jego rozpoczęcia, jak i sposób świętowania, który nieco różni się od tego, jaki znamy. Inaczej wygląda również horoskop, który fascynuje wszystkich fanów mistycyzmu. Patronem każdego roku jest inne zwierze. Jakie przypada w tym roku? Poznajcie odpowiedzi na wszystkie pytania już teraz na ESKA.pl!

Nowy rok jest wielkim wydarzeniem dla ludzi na całym świecie. Daje on wielką szansę na poprawę, zapomnienie o problemach i oczywiście postanowienia, które mogą zmienić nasze postrzeganie świata. Podobnie jest i w Chinach, gdzie nosi on również nazwę Święta Wiosny.

e-Poradnik: Horoskop chiński na rok 2020. POBIERZ >

Chińczycy wyznaczają datę nowego roku na podstawie kalendarza lunarnego. Według tradycji trwa ona aż 15 dni i obchodzona jest pomiędzy styczniem a lutym. Kończy się z kolei Świętem Lata. Przygotowania do święta trwają przez cały miesiąc poprzedzający jego nadejście. Ponadto, Chińczycy wierzą w siłę horoskopu, który opiera się na 12 znakach odpowiadającym zwierzętom: owca, małpa, kogut, pies, świnia, szczur, bawół, tygrys, królik, smok, wąż i koń. Każdy rok otrzymuje innego patrona. W 2019 roku była to świnia, co miało zapewnić wszystkim spokojny i dostatni rok. W 2020 jest to rok Szczura, żywiołu Metalu, a jego kolorem jest biały. Szczęście sprzyjać będzie osobom pracowitym, które mają w sobie również dozę sprytu i potrafią zadbać o własne interesy. Rok 2020 zakończy się w Chinach 11 lutego 2021.

Zobacz: Chiński Nowy Rok. Dziwaczne przesądy i zwyczaje

Chiński Nowy Rok - kiedy się rozpoczyna?

Chiński Nowy Rok świętować będziemy już po Sylwestrze. Rozpoczyna się on dokładnie 25 stycznia. Obchody mogą nieco przypominać te, które znamy z naszego podwórka. Chińczycy powitają go pełnią świateł i kolorów. Wszyscy wyjdą na ulice, by wspólnie bawić się i świętować.

Najnowsze