Chcesz mieć więcej lajków na Insta? Rób zdjęcia bez filtrów

2020-01-24 15:19 PO
Instagram
Autor: LIONEL BONAVENTURE/AFP/East News

Instagram jest pełen filtrów, dzięki którym ludzie mają szansę zmieniać swój wizerunek nie do poznania. Pytanie tylko czy takie zabiegi, ulepszacze rzeczywiście przyciągają większą uwagę odbiorców? Przeczytajcie więcej na ESKA.pl

Filtry, z których internauci korzystają w mediach społecznościowych stały się ich nieodłączną częścią. Rzadko kiedy możemy zobaczyć na Instagramie zdjęcia bez przeróbek. Większość kont pokazuje idealne, bezbłędne życie, a więc i zdjęcia nie mogą mieć żadnych niedoskonałości. Najnowsze badanie przeprowadzone przez przedstawicieli Rowan University, Wayne State University, University of Missouri i University of Illinois pokazuje, że zdjęcia, na których jest nałożony filtr przyciągają mniejszą uwagę niż nieprzerobione fotografie. Naukowcy przeanalizowali około 2000 zdjęć, które pokazują wskaźniki zaangażowania dla każdego postu i odkryli, że stosowanie filtrów fotograficznych przynosi mniej lajków i jest gorzej odbierane przez użytkowników. Zgodnie z raportem osoby robiące selfie mogą uważać filtry za element zwiększający ich atrakcyjność, jednak okazuje się, że dla odbiorców takie zdjęcia nie odzwierciedlają ich prawdziwego wyglądu.

Filtry na Instagramie

Nastały czasy, w których każdy pragnie wyglądać tak samo i maskuje prawdziwego siebie za pomocą przeróżnych masek. Gładka, rozjaśniona twarz, duże usta i typowy modelowy look możemy osiągnąć w zaledwie kilka sekund, wystarczy tylko nałożyć na twarz filtr. Na Instagramie możemy znaleźć całą gamę opcji upiększających nas, a co najważniejsze kompletnie zmieniających naszą twarz. Nie byłoby w tym absolutnie nic złego, gdyby internauci potrafili korzystać z filtrów z umiarem. Jednak mimo trendów mówiących o akceptacji samego siebie ludzie nadal chętnie przekształcają swój wizerunek w internecie nie do poznania.

Najnowsze