Chappell Roan

i

Autor: Universal Music Polska Chappell Roan - co wiadomo o piosenkarce?

Gwiazdy

Chappell Roan zachwyca talentem i zaskakuje wyglądem. Kim jest wykonawczyni hitu "Good Luck, Babe!"?

2024-06-13 12:46

Chappell Roan to piosenkarka, która niespodziewanie zaczęła cieszyć się popularnością wśród fanów muzyki pop. Po tym, jak jej singiel "Good Luck, Babe!" stał się viralem na TikToku, internauci zaczęli odkrywać jej wcześniejszą twórczość. Teraz nazywana jest jednym z największych odkryć 2024 roku. Co warto o niej wiedzieć?

Chappell Roan już wkrótce może stać się wielką gwiazdą. Piosenkarka z oryginalnym wizerunkiem stała się prawdziwą sensacją ostatnich miesięcy. Na początku kwietnia ukazała się jej piosenka "Good Luck, Babe!", która błyskawicznie stała się popularna na TikToku. Singiel, który bardzo przypadł do gustu internautom, sprawił że wiele osób zaczęło sprawdzać wcześniejszą twórczość Chappell. Tak też do mas trafiła jej debiutancka płyta "The Rise and Fall of a Midwest Princess", która ukazała się we wrześniu 2023 roku. Teraz na międzynarodowych listach przebojów na Spotify można znaleźć kilka piosenek wschodzącej gwiazdy. Oprócz "Good Luck, Babe!" użytkownicy serwisów streamingowych chętnie słuchają takich kawałków jak "Hot to Go!", "Red Wine Supernova" czy "Casual".

Benson Boone podbija świat piosenką "Beautiful Things". Jego talent odkrył wokalista Imagine Dragons!

Ariana Grande dziś jest wielką gwiazdą. Tak zmieniła się ikona popu przez lata!

Chappell Roan - kim jest?

Chappell Roan to tak naprawdę Kayleigh Rose Amstutz. Ma 26 lat i pochodzi z Missouri. Kiedy była 17-latką dodała na YouTube swoją własną piosenkę "Die Young", która została zauważona przez jedną z dużych wytwórni muzycznych. Tak też podpisała swój pierwszy kontrakt. W 2020 roku zaczęła współpracować z cenionym producentem Danem Nigro. Tym samym, który później tworzył dla Olivii Rodrigo. To prawdopodobnie z tego powodu dwa lata później Chappell Roan została supportem młodszej koleżanki na trasie koncertowej Sour Tour. Dzięki temu poznała ją szersza publiczność. Na początku 2024 wystąpiła na festiwalu Coachella, co definitywnie zwiększyło zainteresowanie jej twórczością.

Chappell Roan - wizerunek i życie prywatne

Wiele osób zwraca na szalony i nieoczywisty wygląd Chappell Roan. Piosenkarka inspiruje się głównie makijażem drag queen, a także punkowymi trendami z lat 80. Artystka mówi też, że Chappell Roan to pewnego rodzaju alter ego, jej zupełnie inna wersja. Bardziej otwarta i pewna siebie, zwłaszcza w kwestiach seksualnych. W jednym z wywiadów Roan zdradziła, że cztery lata temu zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową.