Chada - śmierć rapera wciąż pozostawia wiele pytań. Co stało się 18.03.2018?

2020-03-18 10:57
Chada - śmierć rapera wciąż pozostawia wiele pytań. Co stało się 18.03.2018?
Autor: screen z teledysku na YouTube: Bezczel - Żyć aż do bólu // YouTube.com/Step Records Chada - śmierć rapera wciąż pozostawia wiele pytań. Co stało się 18.03.2018?

Tomasz Chada nie żyje - wiadomość wstrząsnęła środowiskiem muzycznym i fanami rapera, 18 marca 2018 roku. O śmierci popularnego rapera poinformowało Step Records, czyli wytwórnia, do której należał artysta. Tomasz Chada w dniu śmierci miał zaledwie 39 lat. Co dokładnie się stało 18.03.2018 w Rybniku? Czy przyczyna śmierci jest znana? Artystę wspominamy na ESKA.pl.

Chada - śmierć rapera wstrząsnęła całym środowiskiem muzycznym. Informacja o tym, że Chada nie żyje zszokowała dziennikarzy, artystów, ale również fanów rapera. Przypominamy na ESKA.pl, że 18 marca 2020 wypada druga rocznica śmierci Tomasza Chady. Zostawił on narzeczoną, rodzinę oraz swoich słuchaczy, którzy w trudnym dla niego momencie trzymali mocno kciuki. Dokładnie dwa lata temu tą smutną wiadomość przekazała wytwórnia Step Records, z którą muzyk był związany. Odbyły się dwie ceremonie pożegnalne. Pierwsza, kameralna z udziałem wyłącznie rodziny i bliskich, a druga dla fanów. 

Nowości Muzyczne 2020: premiery, które musisz nadrobić! [#zostańwdomu]

Tomasz Chada - śmierć

Druga rocznica śmierci Tomasza Chady skłoniła nas do przybliżenia tematu i przypomnienia, co się stało 18.03.2018 w Rybniku. Raper zmarł właśnie tego dnia w szpitalu psychiatrycznym. Zaczęło się jednak od tego, że 14 marca artysta z poważnymi obrażeniami i urazem kręgosłupa trafił do szpitala w Mysłowicach. Ogromne problemy ze zdrowiem miały być efektem skoku z okna. Do szpitala psychiatrycznego w Rybniku trafił niedługo później, w asyście policji. Minęło kilkanaście godzin i artysta zmarł, podczas przeprowadzanego badania. Zgodnie z ostatnimi informacjami miało dojść do zatrzymania akcji serca. Został pochowany we wtorek, 27 marca 2018, w podwarszawskim Józefowie. Jaka jest przyczyna śmierci Tomasza Chady? Możliwe, że raper po wyskoczeniu z okna doznał obrażeń wewnętrznych. Do dziś poinformowano wyłącznie o zatrzymaniu akcji serca. 

Tomasz Chada żył aż do bólu. Zginął młodo i zostawił po sobie muzykę oraz przejmujące teksty. Za sprawą swoich utworów pokazywał, czym jest życie na krawędzi  jak wyglądają kłopoty z prawem. Rapował również o próbie przetrwania i walce z własnymi demonami. Chada był chłopakiem wychowanym na blokowiskach, zduszą poety i jednocześnie darem do wpadania w poważne kłopoty. Prywatnie miał duże poczucie humoru, otwarte serce i wyróżniał się wrażliwością pomagając potrzebującym nie robiąc wokół tego medialnego szumu. Film Prodceder o prawdziwej historii Tomasza Chady od 18 marca 2020 można obejrzeć na Netflixie. 

Tomasz Chada - kim był?

Tomasz Chada urodził się 24 sierpnia 1978 roku w Warszawie. Bez wątpienia był jednym z prekursorów muzyki hip-hop w naszym kraju. Mając osiemnaście lat występował w zespole Molesta. W 1998 roku założył duet Proceder. Solowo miał na koncie sześć płyt: Proceder (2009), WGW (2011), Jeden z Was (2012), Syn Bogdana, Efekt porozumienia (2014), Recydywista (2017). Po wydaniu ostatniego krążka zamierzał dać kilka koncertów w największych miastach Polski. Po wyjściu z więzienia supportował jedną z największych gwiazd światowego hip-hopu, The Game.

Piosenkę dla Chady, a tak naprawdę nową wersję Żyć aż do bólu, nagrał Bezczel:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze