Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

i

Autor: Eska Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

Centrum Usamodzielnienia w Lesznie prowadzone przez Fundacje Odzew

2018-07-20 11:32

To jedyne takie miejsce w Wielkopolsce. Korzystając z pieniędzy Unii Europejskiej powołano Centrum Usamodzielnienia w Lesznie prowadzone przez Fundacje Odzew.

Korzystają z niego niepełnosprawni. Mają do dyspozycji specjalistyczne łóżka do masażu, sale komputerową i pomieszczenia warsztatowe. To miejsce jest dla nas jak drugi dom – mówią uczestnicy zajęć. - Bardzo miła atmosfera, no po prostu relaksujemy się tutaj. Potwierdzam to wszystko - podkreślają.

Wartość dofinasowania projektu to ponad 2 miliony złotych. Natomiast na zadanie związane z Centrum Unia Europejska przekazała 916 tys złotych. - Te pieniądze pozwoliły na remont tego pomieszczenia, na adaptację. W pierwszej sali mamy łóżka, które pracują za człowieka. Pacjent sobie leży, a łóżko, silniczek ćwiczy. Jest to bardzo dobra rehabilitacja dla osób po wylewach, po paraliżach. Mamy osiem takich łóżek. W Wielkopolsce jesteśmy jedyni, którzy mają takie łóżka. Są też zajęcia z poznania internetu, jak też logopeda, psycholog, prawnik. Mamy też muzyka, który prowadzi zajęcia muzyczne - mówi Stenia Nawrocka, prezes Fundacji Odzew.

Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

i

Autor: Eska Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

Centrum Usamodzielnienia to także miejsce, gdzie doświadczenie zdobywają wolontariusze, także ci najmłodsi, jak ośmio letni Szymon. - Możemy rysować, bawimy się i w przyszłości będziemy pomagać ludziom niepełnosprawnym - podkreśla chłopiec. Obecnie w regionie trwa nabór w ramach konkursu „Aktywna integracja” - wnioski można składać do końca lipca, szczegóły o tym i innych konkursach na stronie: wrpo.wielkopolskie.pl

Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

i

Autor: Eska Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkoposkę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.