Centrum Usamodzielnienia w Lesznie prowadzone przez Fundacje Odzew

2018-07-20 11:32
Centrum Usamodzielnienia w Lesznie
Autor: Eska Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

To jedyne takie miejsce w Wielkopolsce. Korzystając z pieniędzy Unii Europejskiej powołano Centrum Usamodzielnienia w Lesznie prowadzone przez Fundacje Odzew.

Korzystają z niego niepełnosprawni. Mają do dyspozycji specjalistyczne łóżka do masażu, sale komputerową i pomieszczenia warsztatowe. To miejsce jest dla nas jak drugi dom – mówią uczestnicy zajęć. - Bardzo miła atmosfera, no po prostu relaksujemy się tutaj. Potwierdzam to wszystko - podkreślają.

Wartość dofinasowania projektu to ponad 2 miliony złotych. Natomiast na zadanie związane z Centrum Unia Europejska przekazała 916 tys złotych. - Te pieniądze pozwoliły na remont tego pomieszczenia, na adaptację. W pierwszej sali mamy łóżka, które pracują za człowieka. Pacjent sobie leży, a łóżko, silniczek ćwiczy. Jest to bardzo dobra rehabilitacja dla osób po wylewach, po paraliżach. Mamy osiem takich łóżek. W Wielkopolsce jesteśmy jedyni, którzy mają takie łóżka. Są też zajęcia z poznania internetu, jak też logopeda, psycholog, prawnik. Mamy też muzyka, który prowadzi zajęcia muzyczne - mówi Stenia Nawrocka, prezes Fundacji Odzew.

Centrum Usamodzielnienia w Lesznie
Autor: Eska Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

Centrum Usamodzielnienia to także miejsce, gdzie doświadczenie zdobywają wolontariusze, także ci najmłodsi, jak ośmio letni Szymon. - Możemy rysować, bawimy się i w przyszłości będziemy pomagać ludziom niepełnosprawnym - podkreśla chłopiec. Obecnie w regionie trwa nabór w ramach konkursu „Aktywna integracja” - wnioski można składać do końca lipca, szczegóły o tym i innych konkursach na stronie: wrpo.wielkopolskie.pl

Centrum Usamodzielnienia w Lesznie
Autor: Eska Centrum Usamodzielnienia w Lesznie

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkoposkę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze