Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi powstaje dzięki funduszom UE

i

Autor: Fot. ESKA Budowa Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi

Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi powstaje dzięki funduszom UE

2018-06-19 15:02

W Krobi powstaje Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji. Wyjątkowe miejsce, gdzie będzie można uczyć się poprzez zabawę, powstanie dzięki funduszom z Unii Europejskiej. 

Ogień, woda, powietrze i ziemia. 4 żywioły to znak rozpoznawczy Lokalnego Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji, które powstaje w Krobi. Nie tak duże jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ale jedyne takie w regionie Leszczyńskim.

- Budynek będzie wyposażony w elementy edukacyjne, których będzie można doświadczać w zakresie właśnie czterech żywiołów. Będzie tu również taki wodny plac zabaw. Dzieci i młodzież będą się tutaj mogły uczyć, jaka jest rola wody w przyrodzie. Tutaj ma być edukacja pokazana naprawdę w tej przyjemnej, radosnej formie. Będzie można eksperymentować w zakresie odnawialnych źródeł energii, poznać strukturę ziemi i będzie można robić doświadczenia w zakresie obiegu wody w przyrodzie. Dodatkowo pokażemy, jak można wykorzystać wiatr i słońce w naszym codziennym życiu - mówi Michał Listwoń, zastępca burmistrza Krobi.

Unia Europejska na budowę Centrum Nauki w Krobi przekazała prawie milion siedemset tysięcy złotych, dodatkowo ponad półtora miliona złotych z unijnej kasy trafiło do Gminy Krobia na realizację projektu edukacyjnego „Przygoda z Nauką”.

Kacper Śniegocki: - chodzę do klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach, ogółem projekt prowadzony jest w postaci różnych zabaw, które uczniowie chętnie realizują… - Na przykład tworzymy jakieś obrazki i potem zapamiętujemy je i w ten sposób możemy zapamiętywać więcej rzeczy - dodaje jedna z uczennic. - Korzystamy z małych robotów, które są sterowane za pomocą kolorów umieszczonych na kartce - podkreśla kolejna.

Jeszcze do 30 czerwca można składać wnioski w ramach trwającego konkursu na dofinansowanie działań wspierających  Kształcenie zawodowe młodzieży. Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskie.