Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi powstaje dzięki funduszom UE

2018-06-19 15:02
Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi powstaje dzięki funduszom UE
Autor: Fot. ESKA Budowa Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi

W Krobi powstaje Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji. Wyjątkowe miejsce, gdzie będzie można uczyć się poprzez zabawę, powstanie dzięki funduszom z Unii Europejskiej. 

Ogień, woda, powietrze i ziemia. 4 żywioły to znak rozpoznawczy Lokalnego Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji, które powstaje w Krobi. Nie tak duże jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ale jedyne takie w regionie Leszczyńskim.

- Budynek będzie wyposażony w elementy edukacyjne, których będzie można doświadczać w zakresie właśnie czterech żywiołów. Będzie tu również taki wodny plac zabaw. Dzieci i młodzież będą się tutaj mogły uczyć, jaka jest rola wody w przyrodzie. Tutaj ma być edukacja pokazana naprawdę w tej przyjemnej, radosnej formie. Będzie można eksperymentować w zakresie odnawialnych źródeł energii, poznać strukturę ziemi i będzie można robić doświadczenia w zakresie obiegu wody w przyrodzie. Dodatkowo pokażemy, jak można wykorzystać wiatr i słońce w naszym codziennym życiu - mówi Michał Listwoń, zastępca burmistrza Krobi.

Unia Europejska na budowę Centrum Nauki w Krobi przekazała prawie milion siedemset tysięcy złotych, dodatkowo ponad półtora miliona złotych z unijnej kasy trafiło do Gminy Krobia na realizację projektu edukacyjnego „Przygoda z Nauką”.

Kacper Śniegocki: - chodzę do klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Pudliszkach, ogółem projekt prowadzony jest w postaci różnych zabaw, które uczniowie chętnie realizują… - Na przykład tworzymy jakieś obrazki i potem zapamiętujemy je i w ten sposób możemy zapamiętywać więcej rzeczy - dodaje jedna z uczennic. - Korzystamy z małych robotów, które są sterowane za pomocą kolorów umieszczonych na kartce - podkreśla kolejna.

Jeszcze do 30 czerwca można składać wnioski w ramach trwającego konkursu na dofinansowanie działań wspierających  Kształcenie zawodowe młodzieży. Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze