WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Centrum Integracji Społecznej - projekt w obszarze aktywizacji społecznej

2018-12-12 12:27

Przez choroby, ubóstwo i brak perspektyw wiele osób nie potrafi znaleźć się na rynku pracy. Pozostając przez lata bez zajęcia tracą wiarę w siebie i stają się wykluczeni społecznie.

Z pomocą przychodzi Unia Europejska. Środki z WRPO 2014+ ułatwiają uruchomienie specjalnych projektów w obszarze aktywizacji społecznej. W Krobi taki projekt realizuje Centrum Integracji Społecznej.

- Uczestnikami projektu są głównie osoby bezrobotne, tak naprawdę długotrwale bezrobotne, które zarejestrowane są w Urzędzie Pracy i które później są skierowane do Centrum Integracji Społecznej. Część z tych osób to także osoby niepełnosprawne. Reintegracja społeczna realizowana jest poprzez spotkania tutaj z psychologiem i doradcą zawodowym natomiast część tej reintegracji zawodowej jest realizowana jako przyuczenie zawodowe u zewnętrznych pracodawców - mówi Lemańska Agata, doradca zawodowy w Centrum Integracji Społecznej w Krobi.

Nazywam się Naskręt Martyna, jeżeli chodzi o mój udział w projekcie, to wspominam bardzo miło i pozytywnie, dużo mi to dało, mogłam rozwinąć moje umiejętności. Pracowałam, można powiedzieć w dwóch płaszczyznach, początkowo w przedszkolu byłam pomocą przy dzieciach, też dało mi to dużo możliwości, że mogłam pracować razem z dziećmi, rozwijać się kreatywnie. Zawsze było to moim marzeniem.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Głównym celem aktywizacji społecznej jest poprawa jakości życia. Bezrobotni, którzy z niej korzystają odnajdują swoje talenty, zwiększają poczucie własnej wartości i co najważniejsze znajdują pracę. Projekt realizowany w Krobi kosztował pół miliona złotych. Ponad 420 tys. na ten cel dołożyła Unia Europejska.

Na co jeszcze można dostać dofinansowanie z WRPO 2014+? Sprawdźcie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl Już w grudniu planowany jest nabór: Aktywna integracja – projekty konkursowe. Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.