Centrum Integracji Społecznej - projekt w obszarze aktywizacji społecznej

2018-12-12 12:27
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Przez choroby, ubóstwo i brak perspektyw wiele osób nie potrafi znaleźć się na rynku pracy. Pozostając przez lata bez zajęcia tracą wiarę w siebie i stają się wykluczeni społecznie.

Z pomocą przychodzi Unia Europejska. Środki z WRPO 2014+ ułatwiają uruchomienie specjalnych projektów w obszarze aktywizacji społecznej. W Krobi taki projekt realizuje Centrum Integracji Społecznej.

- Uczestnikami projektu są głównie osoby bezrobotne, tak naprawdę długotrwale bezrobotne, które zarejestrowane są w Urzędzie Pracy i które później są skierowane do Centrum Integracji Społecznej. Część z tych osób to także osoby niepełnosprawne. Reintegracja społeczna realizowana jest poprzez spotkania tutaj z psychologiem i doradcą zawodowym natomiast część tej reintegracji zawodowej jest realizowana jako przyuczenie zawodowe u zewnętrznych pracodawców - mówi Lemańska Agata, doradca zawodowy w Centrum Integracji Społecznej w Krobi.

Nazywam się Naskręt Martyna, jeżeli chodzi o mój udział w projekcie, to wspominam bardzo miło i pozytywnie, dużo mi to dało, mogłam rozwinąć moje umiejętności. Pracowałam, można powiedzieć w dwóch płaszczyznach, początkowo w przedszkolu byłam pomocą przy dzieciach, też dało mi to dużo możliwości, że mogłam pracować razem z dziećmi, rozwijać się kreatywnie. Zawsze było to moim marzeniem.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Głównym celem aktywizacji społecznej jest poprawa jakości życia. Bezrobotni, którzy z niej korzystają odnajdują swoje talenty, zwiększają poczucie własnej wartości i co najważniejsze znajdują pracę. Projekt realizowany w Krobi kosztował pół miliona złotych. Ponad 420 tys. na ten cel dołożyła Unia Europejska.

Na co jeszcze można dostać dofinansowanie z WRPO 2014+? Sprawdźcie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl Już w grudniu planowany jest nabór: Aktywna integracja – projekty konkursowe. Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze